- Hoşgeldiniz

Kent Konut, Gölkent ve Turkuaz Evleri’nde iftar

Kent Konut, Gölkent ve Turkuaz Evleri’nde iftar sitemize 31 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.075 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Kent Konut, Gölkent ve Turkuaz Evleri’nde iftar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut, Gölkent ve Turkuaz Evleri’nde iftar programı gerçekleştirdi. Sitenin otoparkında yapılan iftar programına Gölkent ve Turkuaz Evleri sakinleri yanında Çayorköy halkı da katıldı. Site sakinleri tarafından ilgi gösterilen program fasılla başladı. Başkan Karaosmanoğlu iftar programında “Önemli olan buradaki komşuluk ilişkileridir. Burada kardeşlik duygularımızı pekiştirelim. Birbirimizi tanıyalım, iletişim içinde olalım” dedi.

 

KOMŞULUK ÖNEMLİ

İftar programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karasomanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kent Konut Genel Müdürü Bahattin Yanık, Başkan Danışmanı Nermin Tol, Bekirpaşa Eski Belediye Başkanı Abdulllah Köktürk ve site sakinler katıldı. Başkan Karaosmanoğlu bu tür toplu yerleşimlerde komşuluk ilişkilerinin önemli olduğunu ve geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

HİZMET İŞİ BİZİM İŞİMİZ

‘Hizmet işi bizim işimiz’ diyen Başkan Karaosmanoğlu şunları ifade etti: “Biz hizmet sektörüyüz. Devletin halka en yakın kurumu belediyelerdir. Bugüne kadar bu hizmetlerimizi bıkmadan yılmadan gerçekleştirdik. Hepimizin hayattan en büyük beklentimiz mutlu ve sağlıklı yaşamaktır. Ama altyapısı olmayan, temiz suyu olmayan, çevresi olmayan bir yerde sağlıklı yaşamak mümkün değildir.”

ŞEHİRLERİMİZİ İMAR ETMELİYİZ

Kent Konutla Kocaeli’nin her köşesinde sağlıklı binalar yaptıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu “Amacımız insanların mutlu yaşayacağı konutlar mahalleler üretmek. Depreme dayanıklı binalar yapıyoruz. Bu konutlar bu anlamda güvenli yapılar. Nüfusumuzun yüzde 80’i şehirde geri kalanı kırsalda yaşıyor o yüzden şehirlerimizi imar etmemiz, yaşanılabilir hale getirmemiz lazım. Kent Konut Genel Müdürü Bahattin Yanık da konuşmasında Ramazan ayında birlik ve beraberliğin daha da pekişmesi temennisinde bulundu. Programda bin kişilik yemek ikram edildi.

 

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz