- Hoşgeldiniz

KARTEPE SUKAY PARK SEZONA HAZIRLANIYOR

KARTEPE SUKAY PARK SEZONA HAZIRLANIYOR sitemize 11 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 998 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
KARTEPE SUKAY PARK SEZONA HAZIRLANIYOR

 

Doğasıyla Yaşanan Dünya ile Yarışan Kartepe’de Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın seçim taahütü olarak Sapanca Gölü kıyısında hayat geçirdiği Kablolu Sukayağı Tesisi, geçtiğimiz yaz aylarında büyük ilgi odağı olmuştu. Bu yıl resmi açılışı yapılacak tesis çevresinde başlatılan ağaçlandırma çalışması ile yeşil doğa bitki örtüsü de güçlendiriliyor.

Sapanca Gölü kıyısında Seka Kamp Alanı mevkiinde Kartepe’nin güzellikleri eşliğinde su kayağı yapma imkanı sağlayan Kartepe Sukay Park Alanında, tesis alanı çevresinde peyzaj düzenlemesi çerçevesinde ağaçlandırma çalışmalarını başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 150 süs eriği, 20 oya ağacı, 2 süsü kirazı, 2 mavi ladin, 5 smargard mazı, 650 taflan, 740 ardıç, 210 pampas otu, 540 lavanta dikimi gerçekleştirecek.
Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sosyal ve ekonomik açıdan bölgeye ayrı bir canlılık kazandıracak Kablolu Sukayağı Tesis Alanı içindeki bitkilendirme çalışmaları ardından alanın çimlendirmesini de yapacak. Bu düzenlemeler ardından sukayağı alanı yeni sezona görsel olarak hazırlanmış olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz