- Hoşgeldiniz

Karda bile ağaç diktiler

Karda bile ağaç diktiler sitemize 25 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 215 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her türlü mevsim şartlarına rağmen ağaç dikme çalışmalarını sürdürüyor. Kentin her yerinde ağaçlandırma çalışması yapan Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri yağmur kar demen fidan dikiyor. Dikim dönemini değerlendiren ekipler kentte yoğun bir şekilde ağaçlandırma programı uyguluyorlar.

30 BİN FİDAN

Kandıra hayvan barınağı çevresinde çalışma gerçekleştiren ekipler yaklaşık yarım metre kalınlığındaki karda ağaçlandırma yaptılar. Önce karı kazarak toprağa ulaşan personel daha sonra fidanların dikileceği çukurlar kazdılar. 20 personelle yapılan ağaçlandırma çalışmasında kara rağmen 11 bin Toros Sediri ve 4 bin 200 meşe fidanı toprakla buluşturuldu. Ağaçlandırma çalışmaları devam eden bölgeye toplam 30 bin ağaç dikilecek.

BİR BUÇUK MİLYON AĞAÇ

Büyükşehir Belediyesi kışın diktiği fidanların yaz ayların da bakımlarını yapıyor. Bu yıl bir milyon 500 bin ağacı toprakla buluşturacak olan Büyükşehir Belediyesi Mart ayı sonuna kadar kentin her köşesinde farklı türlerde ağaçlandırma çalışması yapıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :