- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu:Değişim ve gelişim için çok çalışmalısınız

Karaosmanoğlu:Değişim ve gelişim için çok çalışmalısınız sitemize 28 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 513 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karaosmanoğlu:Değişim ve gelişim için çok çalışmalısınız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın düzenlediği Siyaset Akademisi’nde Kocaeli’ndeki değişim ve gelişimi anlattı. Başkan Karaosmanoğlu’nu dikkatle dinleyen İzmirliler, ‘’Kocaeli’nde yapılanları görünce ufkumuz açıldı’’ ifadesini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’ndeki değişim ve gelişimi yaşamak için İzmirlilerin de çok çalışması gerektiğini söyledi.

AK PARTİ İZMİR SİYASET AKADEMİSİ

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Başkan Karaosmanoğlu, İzmir’de gerçekleşen Siyaset Akademisi programında ‘’Büyükşehir’de Kocaeli Modeli’’ konulu bir ders verdi. Başkan Karaosmanoğlu, toplantının yapılacağı salonun girişinde kalabalık bir partili grubu tarafından alkışlar ve hazırlanan özel bir pankartla karşılandı.

İZMİR İÇİN ÇALIŞMALISINIZ

Salonu dolduran Siyaset Akademisi öğrencilerine Büyükşehir modelinde Kocaeli örneğini eski ve yeni fotoğraflar eşliğinde anlatan Başkan Karaosmanoğlu, tecrübe paylaşımında bulundu. Kocaeli’nde yapılanların anlatıldığı kısa bir film gösterisinin ardından alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bizim siyasetten anladığımız halka hizmet etmek, sorunlara çözüm üretmektir. İzmir çok önemli doğal güzelliklere sahip bir şehir. Siz de İzmir; alt yapısıyla, üst yapısıyla, yolları ve kavşaklarıyla, yeni yaşam alanlarıyla daha güzel olsun istiyorsanız, daha çok çalışmalısınız’’ dedi.

HALKIN KALBİNİ KAZANABİLMEK

İzmir’e daha iyi hizmet edebilmek amacıyla ‘’Lider Ülkenin Lider Bireylerini Yetiştirme Akademisi’’ olarak adlandırılan Siyaset Akademisi’ne katılan İzmirlileri kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Şehirleri imar etmek önemlidir, ama halkın kalbini kazanabilmek, onun duasını alabilmek daha önemlidir. Bakın bir şehirde musluktan akan suyu içemiyorsanız, o şehir yaşanmaz hale gelir. Biz yenilenen alt yapımızla, Scada sistemimizle, yaptığımız yatırımlarla Kocaeli’nde suyu musluktan içiyoruz’’ açıklamasını yaptı.

DEĞİŞİMİ FOTOĞRAFLARLA ANLATTI

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023’te Kocaeli’nin köylerinin Avrupa’nın köylerinden daha güzel hale gelmesi hedefinde emin adımlarla yürüdüklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bu bir inanç meselesidir. İnanacağız, çalışacağız, çalışacaksınız. Böylece İzmir büyüyecek, gelişecek, imar edilecek’’ şeklinde konuştu. Kocaeli ile İzmir’in benzer özellikler taşıdığına dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu’na İzmirliler, kentte alt yapı, içme suyu, trafik, deniz ve hava kirliliği gibi sıkıntıların ön plana çıktığını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu da, bu konularda Kocaeli’nde yapılanları ve alınan başarılı sonuçları fotoğraflar eşliğinde anlattı.

KOCAELİ’NE SİHİRLİ DEĞNEK DEĞMİŞ

Başkan Karaosmanoğlu’nun iki saat süren dersini soluksuz dinleyen ve gördükleri karşısında çok etkilenen İzmirliler, ‘’Kocaeli’ne sanki sihirli bir değnek değmiş, çok kısa zamanda inanılmaz bir değişim yaşanmış. Başkanımız Karaosmanoğlu ve ekibi, Kocaeli’nde çok güzel işler yapmış, harika şeyler gördük. Kocaeli’nde yapılanları görünce ufkumuz açıldı’’ yorumunu yaptı. İzmirlileri yaşanan değişimi yerinde görmeleri için Kocaeli’ne davet eden Başkan Karaosmanoğlu, programın sonunda ‘’Çalışınca Oluyor’’ kitabını imzaladı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz