- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu ”Ülkemiz İçin Çalışıyoruz”

Karaosmanoğlu ”Ülkemiz İçin Çalışıyoruz” sitemize 21 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 339 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin Kasım ayı toplantısını Gaziantep’de gerçekleştirdi. Bir dizi resmi temaslarda da bulunan Karaosmanoğlu “Ülkemiz ve insanlık için çalışıyoruz. Kentlerimizin yaşanabilir şehirler olması için birliğimiz içerisinde önemli hizmetlere imza atıyoruz” dedi.

ERDAL ATA VE FATMA ŞAHİN KARŞILADI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu karşıladı. Sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, TDBB’nin yürütme kuruluyla Gaziantep’te olmalarını nedeniyle memnun olduğunu da ifade etti.

FATMA ŞAHİN “ABİMİZ KENTİMİZDE”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gaziantep ziyaretlerinde ilk olarak bu yıl birincisi düzenlenen Mobilya ve Aksesuarları fuarına katıldı. Vali Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le birlikte fuarın açılışına katılan Başkan Karaosmanoğlu, Gaziantep’te ki ticari heyecanın kente enerji verdiğini dile getirdi.Açılış konuşmasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu Abimiz bugün kentimize geldi. Fuarımıza davet ettik ve Kocaeli’nin bereketini buraya getirmesini istedik. Bizi kırmayarak aramıza katıldı. Kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

RESMİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB’nin yürütme kurulu Kasım ayı toplantısı nedeniyle Gaziantep’te ki resmi temaslarına Şahinbey Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. Daha önce ki yıllarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı ve 2008 yılında kurulan Başiskele ilçesinde kurucu kaymakamlık olarak görev yapan Selami Aydın’a makamında yeni görevi için hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği yürütme kurulu daha sonra, 2001-2006 yılları arasında Kocaeli’de de görev yapan Gaziantep Valisi Erdal Ata’yı makamına konuk oldular. Burada kent hakkında genel bilgi alan TDBB yürütme kurulu üyeleri, tecrübe paylaşımında bulunmak için Gaziantep’de bulunduklarını da ifade ettiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i de ziyaret etti. Yeni büyükşehir olan ve kurumsal anlamda kentin tamamında hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden Fatma Şahin” Ziyaret nedeniyle TDBB yürütme kuruluna ve Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ederim” açıklamasın da bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ziyarette ayrıca, Kocaeli’nin Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübesinden faydalandıklarını, alt yapı noktasında ve suyun sağlıklı ulaştırılmasında bilgi paylaşımının öneminden bahsetti. Başkan Karaosmanoğlu ziyarette “ Elimizde ki imkanların ve bilgi noktasında paylaşabileceğimiz tüm veriler büyükşehir’imizin hizmetindedir. Asıl amacımız kentlerimize ve vatandaşlarımıza hizmet etmektedir. Bu da bize mutluluk veriyor” açıklamasında bulundu.

TDBB EĞİTİME ÖNEM VERİYOR

Türk Dünyası Belediyeler Birlik Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığındaki toplantıya, yürütme kurulu üyeleri olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı katıldı.

Şahinbey Belediyesi’nin konuğu olan TDBB yürütme kurulu üyeleri, ilçe hakkında genel bir sunum ve yapılan projeleri yerinde inceleme fırsatı da yakaladılar. TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na misafirperverliği ve uyguladığı başarılı projeler için teşekkür etti. Eğitime önem verdiklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, üyelerimizden gelen her türlü talebi yerine getirmeye çalışıyoruz. Türk ve Ortadoğu dünyasında ki üye belediyelerimizin personellerini Türkiye’de ağırlayarak tecrübelerimizi onlara aktarıyoruz” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BAŞARILI

Gaziantep’te birçok projeyi yerinde inceleyen Başkan Karaosmanoğlu “ Şahinbey Belediyesi kentsel dönüşüm noktasında başarılı birçok proje üretmiş. Sürdürebilir ve değeri yüksek bu projeler ilçemize yakışmış. Türkiye’ye örnek çalışmalar. Burada sevinç ve enerji aldım. Bu çalışmalar nedeniyle ülkem ve insanlık adına mutluluk duydum” dedi. 1 milyon 700 bin metrekare olan Yeşil vadi projesini yerinde inceleyen Başkan Karaosmanoğlu” Siyaset uyum demektir. Gaziantep’te bu yaşanıyor. Bereketli işlerin olduğunu görmek beni mutlu ediyor. Bizde hizmetlerimizi ülkemiz ve milletimiz için yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

İSLAM BİLİM TARİHİ MÜZESİNİ ŞEHREKÜSTÜ KONAKLARINI İNCELEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı İslam Bilim tarihi Müzesini ve Şehreküstü konaklarını inceledi. Gaziantep ilimizin tarihi dokusundan etkilendiğini belirten Başkan Karaosmanoğlu “Kocaeli’de bizde tarihi alanlarımızı gün yüzüne çıkartıyoruz. Şahinbey’de yaşanan bu çalışmalar kente değer katmıştır. İslam Bilim Tarihi Müzesi’ni de iyi bir uygulama projesi olmuş. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu kutluyorum” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca Gıda Bankası adı verilen ihtiyaç sahibi vatandaşların alışveriş yaptıkları projeyi de gezdi. TDBB yürütme kurulu Kasım ayı toplantısını yaptıktan sonra kentten ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :