- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu sanayi kuruluşlarını ziyaret etti

Karaosmanoğlu sanayi kuruluşlarını ziyaret etti sitemize 24 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 300 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova da ki sanayi kuruluşlarını ziyaret etti. ISUZU, Çelik Motor ve Schneider Electric fabrikalarına gerçekleştirilen ziyaretlerde üretim tesisleri, idari alanlar ve yönetim birimlerini gezen başkanlar, gittikleri her sanayi kuruluşunun üretimleri hakkında bilgiler aldılar.

BİLGİ ALDILAR

İlk olarak ISUZU ve ardından Çelik Motor ile Schneider Electric fabrikalarına gerçekleştirilen ziyaretlerde yetkililer eşliğinde üretim tesislerinde incelemeler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci fabrikaların üretim süreçleri hakkında yetkililerle fikir alışverişinde bulundular.

“BÖLGE SANAYİ İÇİN CAZİBE MERKEZİ”

Kocaeli’nin ve bölgenin önemli bir sanayi şehri olduğuna dikkat çeken başkanlar, bölgenin en önemli karayolları, demiryolu, denizyolu ve havayolunun olduğu ulaşım ağına sahip olduğunu, ayrıca İstanbul ile Anadolu’yu birbirine bağlayan; işgücü, hammadde ve pazarı buluşturan önemli kavşak noktasında bulunduğunu, bu yönüyle de sanayi, üretim ve yatırım için bir cazibe merkezi hüviyeti kazandığını ifade ettiler. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Demirci, yapılan yatırımlara, gelişen sanayiye bağlı olarak bölge nüfusunun da hızla arttığını önemli miktarda işgücünü kendisine çektiğini, dolayısıyla sanayinin ve konut alanlarının planlı şekilde büyümesinin bu anlamda önem arz ettiği şeklinde değerlendirmede bulundu.

“AMACIMIZ KONUT VE SANAYİNİN PLANLI BÜYÜMESİ”

Yerel yöneticiler olarak kendilerinin; yaşanılan kentin sadece üretimin yapıldığı, paranın kazanıldığı yer değil; nitelikli konutlarıyla, modern ulaşım projeleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla aynı zamanda paranın harcandığı, ticaretin de yoğunlaştığı bir yer olmasını arzuladıklarını, sonuç olarak kenti insanların sadece çalışmak için değil yaşamak için de tercih ettiği bir mekan olarak planladıklarını, kurguladıklarını özellikle vurguladılar.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :