- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu, Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Plajı’nda vatandaşlarla birlikte denize girdi

Karaosmanoğlu, Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Plajı’nda vatandaşlarla birlikte denize girdi sitemize 13 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.092 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Karaosmanoğlu, Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Plajı’nda vatandaşlarla birlikte denize girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Plajı’nda vatandaşlarla birlikte denize girdi. Başkan Karaosmanoğlu, plajda görev yapan 86 yaşındaki gönüllü itfaiyeci Nurettin Namlı’yı bu özverisinden dolayı tebrik etti ve sevgiyle sarıldı.

ALTINKEMER’DE SEZON AÇILDI

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi’nin Mavi Bayraklı halk plajı Karamürsel Altınkemer’de vatandaşlar ve gençlerle birlikte denize girdi. Deniz sezonunu açan Karamürsel Altınkemer Plajı’nda Başkan Karaosmanoğlu’nu karşılayanlar arasında, plajda boğulma vakalarını önlemek için gönüllü olarak görev yapan Nurettin Namlı da vardı.

 

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ NAMLI

Eski yüzme şampiyonlarından olan, Karamürsel’in sembol isimlerinden Nurettin Namlı, 86 yaşında olmasına rağmen dinç görünümüyle dikkat çekti. İhtiyar delikanlı Namlı’yı bu özverili çalışmasından dolayı kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, kendisine gönüllü itfaiyeci formasını giydirdi ve sevgiyle sarıldı. Başkan Karaosmanoğlu ile gönüllü itfaiyeci Namlı’nın samimi sohbetine Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da eşlik etti.

 

GENÇLERLE TEMİZLİK YAPTI

Başkanlar Karaosmanoğlu ile Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra plajda bulunan vatandaşlar ve gençlerle birlikte denize girdi. Bir süre yüzerek yorgunluk atan Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra sahildeki gençlerle plajda temizlik yaptı. Gençlerle birlikte sahil kesimindeki taşları toplayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’17 Ağustos depreminden sonra kentte yıkılan binaların molozları sahillere döküldü. Buraları temizledik, plaja dönüştürdük ama hala zeminde moloz artıkları var. Burada gençlerle birlikte denizin içindeki moloz artıklarını, taşları temizliyoruz. Bu gençler gelecekte çok güzel bir Kocaeli, çok güzel bir Türkiye’yi imar edecekler’’ ifadesini kullandı.

 

DÜNYANIN EN GÜZEL SAHİLİ

Kocaeli’nde Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir çevrecilik anlayışı sergilendiğine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, ‘‘Karamürselli, Kocaelili gençlerimize teşekkür ediyorum. Bu sahili onlarla birlikte pırıl pırıl, tertemiz yapacağız, dünyanın en güzel sahili Karamürsel Altınkemer Sahili olacak. Biz buraları tırnaklarımızla kazıdık. Şu anda Körfez’de 20 noktada denize girilebiliyor. Dünyaya örnek bir çevrecilik sergiliyoruz’’ şeklinde konuştu.

BU GENÇLERLE GURUR DUYUYORUZ

Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte denize giren ve sahildeki taşları toplayan Karamürsel Belediye Başkanı Yıldırım, ‘’Karamürsel olarak, Mavi Bayraklı plajımız olmasının gururunu yaşıyoruz, çocukluğumuzdaki günlerimize dönüyoruz. Bir nesil bunu kaybetmişti, ama Büyükşehir olduktan sonra sadece Karamürsel değil, İzmit Körfezi’nin hemen her köşesi denize girilebilecek hale geliyor. Başkanımız Karaosmanoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Burada gençlerimizle birlikte temizlik yapıyoruz, bu gençlerimizle gurur duyuyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz