- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu, KOÜ’de okuyan yabancı öğrencilerle bir araya geldi

Karaosmanoğlu, KOÜ’de okuyan yabancı öğrencilerle bir araya geldi sitemize 09 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 771 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Karaosmanoğlu, KOÜ’de okuyan yabancı öğrencilerle bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ’de okuyan yabancı öğrencilerle bir araya geldi. Sekapark’ta gerçekleşen buluşmada yurt dışından gelen öğrencileri selamlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Burası sizin şehriniz, kendinizi misafir gibi hissetmeyin’’ dedi.

KOÜ’DE OKUYAN ÖĞRENCİLER

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)’nin farklı bölümlerinde eğitim alan yabancı öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda Başkan Karaosmanoğlu ile buluştu. Sekapark’ta gerçekleşen buluşmada KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, KOÜ Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Doç. Dr. Fatma Çanka Kılıç, öğretim üyeleri ve yurt dışından gelen öğrenciler hazır bulundu. Öğrencilerle tek tek sohbet eden ve onları Kocaeli’nde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, hepsine ‘’Kocaeli’ne hoş geldiniz’’ dileklerini iletti.

KOÜ GURUR KAYNAĞIMIZDIR

Öğrencilerin geldikleri ülkeleri öğrenen, aldıkları eğitim dalı ve kültürlerine yönelik bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, KOÜ’nün Kocaeli için önemine vurgu yaptı. ‘’Kocaeli Üniversitesi’nin Türkiye çapında elde ettiği başarılar, üniversitemizin geldiği nokta Kocaeli için gurur kaynağıdır’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Dünyanın değişik ülkelerinden gelen değerli kardeşlerimiz, sevgili öğrencilerimiz, sizleri Kocaeli’de görmekten heyecan duyuyoruz. Burası sizin ülkeniz, burası sizin kentiniz. Burada kendinizi misafir gibi hissetmeyin’’ şeklinde konuştu.

TÜRKÇE’Yİ MUTLAKA ÖĞRENİN

KOÜ’ye ve üniversite öğrencilerine her zaman katkı sunmaya hazır olduklarına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Burada Türkçe’yi de en güzel şekilde konuşur hale gelirseniz bizi daha çok mutlu edersiniz, bu konuda her zaman yanınızdayız. Kendi kültürünüzü tanıtmanız gibi, bizim kültürümüzü, değerlerimizi, folklorumuzu da öğrenmenizi arzu ediyoruz. KOÜ’de kendinizi en iyi şekilde yetiştireceğinize inanıyoruz. Rektörümüz, öğretim üyelerimiz ve sizlerle geçirdiğimiz vakitler, en güzel anlarımızdır. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum’’ açıklamasını yaptı. Başkan Karaosmanoğlu’na KOÜ’de 64 ülkeden 668 öğrencinin eğitim aldığı bilgisi verildi. Başkan Karaosmanoğlu, öğrencileri hafta sonlarında halkla gerçekleştirilen sağlıklı yaşam yürüyüşlerine davet etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz