- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu Kocaeli Modelini Anlattı

Karaosmanoğlu Kocaeli Modelini Anlattı sitemize 24 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 540 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karaosmanoğlu Kocaeli Modelini Anlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Tekirdağ’da AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisi’nde Büyükşehir modelinde Kocaeli örneğini anlattı. Yaşanan değişim ve gelişimi fotoğraflar eşliğinde izleyen Tekirdağlılar, ‘’Biz de Kocaeli gibi olmak istiyoruz’’ derken sunumu takip eden AB Bakanı Egemen Bağış, Başkan Karaosmanoğlu’nun Türkiye’deki en başarılı belediye başkanlarından olduğunu söyledi.

 

TEKİRDAĞ ÇORLU’DA DERS VERDİ

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’nin çok sayıdaki vilayetinde verdiği derslerine Tekirdağ Çorlu’da devam etti. AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Adnan Volkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programda Başkan Karaosmanoğlu’nun verdiği dersi Avrupa Birliği(AB) Bakanı Egemen Bağış, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaettin Akbulut ve Özlem Yemişçi, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, belediye başkanları, teşkilat yöneticileri ve Siyaset Akademisi öğrencileri takip etti.

 

PARTİ BİNASINI ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu, program öncesinde AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe başkanı Volkan ve partililer tarafından karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra beraberindekilerle AB Bakanı Bağış’ı karşıladı. Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa geçen Bakan Bağış ile Başkan Karaosmanoğlu’na çok sayıda partili de eşlik etti.

 

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Kültür merkezinin fuaye alanına Kocaeli’ndeki değişim ve gelişimin anlatıldığı bir fotoğraf sergisi açılırken, Başkan Karaosmanoğlu’nun sunumu öncesinde de kısa bir tanıtım filmiyle Büyükşehir öncesi ve sonrası anlatıldı. Salonu dolduran yaklaşık 500 kişinin büyük bir dikkatle dinlediği sunumuna başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Geçmişte belediyecilik el yordamıyla yapılıyordu, imkanlar yoktu, yetki yoktu, kaynak yoktu. Ancak belediyeciliği çok iyi bilen Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli ile İstanbul’u pilot il ilan etmesinin ardından, Türkiye’de belediyecilik planlı ve programlı şekilde yapılmaya başlandı’’ dedi.

 

BAKAN BAĞIŞ ALKIŞLADI

Kocaeli’ndeki değişim ve gelişimi eski-yeni fotoğraflar eşliğinde anlatan Başkan Karaosmanoğlu’nun sunumunu dikkatle takip eden Bakan Bağış da, salonu dolduranlarla birlikte kendisini sık sık alkışladı. Siyaset Akademisi öğrencilerinin anlattığı her şeyi not aldıkları Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sen Türkiyesin büyük düşün, sen Kocaelisin büyük düşün dedik, sonucunda da değişim ve gelişimi yakaladık. Şimdi de Tekirdağ büyük düşünecek, Çorlu büyük düşünecek. Siyaset halka hizmet etmektir, halka hizmetkar olmaktır. Teşkilatlarımızın yapacakları çalışmalarla Tekirdağ ve Çorlu’daki değişim ve gelişimi başlatacak sonuçları alacağına inanıyorum’’ ifadesini kullandı.

 

KOCAELİ HALKI ÇOK ŞANSLI

Başkan Karaosmanoğlu’nun anlattıklarını büyük bir hayranlıkla dinleyen ve sunumun sonunda kendisine sorular yönelten Tekirdağlılar, ‘’Kocaeli’nde yaşanan değişimi hayranlıkla ve büyük bir beğeniyle takip ettik. Başkanımız Karaosmanoğlu’nun buraya gelmesi ve bunları anlatması bizim için çok önemli. Kocaeli halkı sizin gibi bir belediye başkanları olduğu için çok şanslı. Biz de Tekirdağ’ın ve Çorlu’nun Kocaeli gibi olmasını istiyoruz’’ yorumunu yaptı.

 

BAĞIŞ: BAŞKAN FORMÜLÜ VERDİ

Başkan Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Bakan Bağış da, anlatılanlardan çok etkilendiğini söyledi. ‘’Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri olan İbrahim beyi bir kez daha kutluyorum’’ diyen Bakan Bağış, ‘’Fotoğraflarda da gördüğümüz gibi Çalışınca Oluyor. Kocaeli gibi Türkiye’nin en başarılı belediyelerinden birinde yapılanları hep birlikte izledik. Başkanımız Karaosmanoğlu, bugün böyle güzel bir şehri oluşturmanın formülünü gösterdi’’ şeklinde konuştu. Programın sonunda etkinliğe katılanlar Başkan Karaosmanoğlu’na Çalışınca Oluyor kitabını imzalattı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz