- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu ÇÖLYAK hastaları için yürüdü

Karaosmanoğlu ÇÖLYAK hastaları için yürüdü sitemize 16 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 533 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karaosmanoğlu ÇÖLYAK hastaları için yürüdü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Derince Çınarlıdere’de ÇÖLYAK hastaları için düzenlenen yürüyüşe katıldı. ÇÖLYAK hastalığına dikkat çekmek için yapılan yürüyüşte Başkan Karaosmanoğlu’na eşi Behiye Hanım da eşlik etti.

 

HASTALIĞA DİKKAT ÇEKTİLER

Hastaların ömür boyu düşük proteinle ve glutensiz beslenmesini gerektiren ÇÖLYAK hastalığına dikkat çekmek amacıyla Derince Çınarlıdere’de bir yürüyüş gerçekleştirildi. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın ev sahipliğinde yapılan yürüyüşe Başkan Karaosmanoğlu ve eşi Behiye Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Kocaeli Metabolik Hastalıklar Derneği (METDER) üyeleri ve Kocaeli Üniversitesi’nde akademisyenler katıldı.

 

GLUTENSİZ EKMEK ÜRETİMİ

Çocuklarda gelişme geriliği, boy kısalığı, diş gelişiminde bozukluk gibi belirtilerle ortaya çıkan ÇÖLYAK hastalığında kamuoyu farkındalığı oluşturmak için düzenlenen yürüyüşe katılanlara glutensiz ekmek dağıtımında da bulunuldu. Dernek yöneticileri, Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine gösterdiği yakınlık nedeniyle teşekkür ederken, kamuoyunu hastalıkla ilgili duyarlı olmaya davet etti. Hastalığın önemine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak Kocaeli’ndeki fırınlarda glutensiz ekmek üretimi için başlattıkları projeyi hatırlattı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz