- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlı “Tecrübe paylaşımına her zaman açığız’’

Karaosmanoğlı “Tecrübe paylaşımına her zaman açığız’’ sitemize 18 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 435 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karaosmanoğlı “Tecrübe paylaşımına her zaman açığız’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ile beraberindeki üniversite yönetimi ve akademisyenleri misafir etti. KOÜ’de okuyan öğrencilerin Büyükşehir’de tecrübe paylaşımında bulunmasının ele alındığı görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nin her köşesini bir hizmet şantiyesi haline getiren Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda büyük bir okul ve laboratuardır. Tecrübe paylaşımına her zaman açığız’’ dedi.

REKTÖR VE KOÜ HEYETİ ZİYARET

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ile üniversite yönetimi, dekanlar, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve akademisyenler, Başkan Karaosmanoğlu’na konuk oldu. Ziyarette Genel Sekreter Ersin Yazıcı ile Başkan Vekili Zekeriya Özak da hazır bulundu. Rektör Prof. Dr. Komsuoğlu, üniversitenin yaklaşık 70 bin öğrencisi bulunduğunu, KOÜ’nün sanayiyle ve kentle olan bağlarının her geçen gün gelişmekte olduğunu ifade etti. Rektör Komsuoğlu ile üniversite yönetimi, KOÜ’nün Büyükşehir ile her zaman iyi diyaloglar ve iş birliği içinde bulunduğuna değindi.

ÖĞRENCİLERE TECRÜBE PAYLAŞIMI

Başkan Karaosmanoğlu, mühendislik, inşaat, çevre, mimarlık gibi teknik bölümlerde okuyan KOÜ öğrencilerine tecrübe gelişimi sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin KOÜ öğrencileri için alt yapıdan üst yapıya, peyzajdan sahile en büyük laboratuar olduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Öğrencilerimiz bir yandan okurken, bir yandan da Büyükşehir’de meslek tecrübelerini geliştirebilir. Böylece mezun olduklarında bilgisi, donanımı, özgüveni olan kişiler olarak mesleğe atılır. Kapımız KOÜ öğrencilerine her zaman açıktır. Bu anlamda üniversitemizin ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz’’ ifade etti.

FARKLI ALANLARDA İŞ BİRLİĞİ

Rektör Komsuoğlu, bu girişimin üniversite öğrencileri için çok önemli, bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Toplantıda sadece mühendislik fakültesinde on binin üzerinde öğrenci bulunduğu, bu bölümlerin yılda 2 bin 500 mezun verdiği ifade edildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda ayrıca KOÜ ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasındaki mevcut iş birliğinin de farklı alanlarda genişletilmesi kararlaştırıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz