- Hoşgeldiniz

Karamürsel’de Yer Altı Çöp Konteynır Sistemi

Karamürsel’de Yer Altı Çöp Konteynır Sistemi sitemize 11 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.884 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karamürsel’de Yer Altı Çöp Konteynır Sistemi

 

94201311316603.jpg 

Karamürsel’de Çöpler Yer Altında

Mavi ile yeşilin buluştuğu, çevre korunmasına yönelik projelere öncülük eden Karamürsel Belediyesi daha temiz sokak ve meydanlar için yer altı çöp konteynır sistemine geçiyor. İlk aşamada pilot bölgelere yerleştirilen yer altı çöp konteynerleri, önümüzdeki günlerde ihtiyaç duyulan diğer cadde ve sokaklara da  konulacak.

2,5 metre yüksekliğindeki konteynerlerin 1,70 metrelik kısmı toprağın altında kalırken, sadece 90 cm’lik kısmı toprağın üzerinde yer alarak görsel kirliliğin önüne geçiyor. Çöpler toprak altına alındığı için koku, kapalı olduğu için de sinek yapmıyor. Çöplerin karıştırılma ve sokağa saçılma ihtimali de ortadan kalkıyor.
MODERN KONTEYNERLAR

Karamürsel’ de yaygın olarak kullanılan sac konteynerlere göre daha sağlıklı olan,  plastik malzemeden yapılma, turuncu renkte konteynerler kullanılmaya başlayarak daha modern bir görünüme kavuşmuştu.

Daha temiz bir çevre için çalışmalarına ara vermeden devam eden Karamürsel Belediyesi çöpleri de yerin altına indirmeye başladı. Pilot olarak ilçe sahilinde uygulanmaya başlayan proje önümüzdeki günlerde yaygınlaşarak ilçede ihtiyaç duyulan bölgelere konulmaya devam edecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz