- Hoşgeldiniz

Kandıra’da AKP’ye Protesto

Kandıra’da AKP’ye Protesto sitemize 22 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.096 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kandıra’da AKP’ye Protesto

Ak Parti’nin daha önce belirlenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan sonra  ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması ve 12 mevcut belediye başkan adayından 6’sının yeniden aday gösterilmemesi bazı ilçelerde büyük tepkilere yol açtı. Kandıra ilçesinde de yeniden aday gösterilmeyen mevcut başkan Cengiz Kan’ı destekleyenler protestoda bulundu.

kandira-akp-karisti

Kocaeli’nin Karadeniz’e sahili bulunan tek ilçesi olan Kandıra’da, bu dönem başkanlık yapan emekli astsubay Cengiz Kan’ın yerine daha önce Kandıra’nın bazı camilerinde imamlık yapan Ünal Köken aday gösterildi. Dün yapılan açıklamanın ardından mevcut başkan Cengiz Kan’ı destekleyenler büşük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Ak Parti Kandıra İlçe Teşkilatı’nda yaşanan gerginlik nedeniyle bugün Ak Parti İl başkanı Mahmut Civelek ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birlikte Kandıra’ya gitti. Ancak belediye binasında toplanan veCengiz Kan’ı destekleyen yaklaşık 500 kişi onları protesto etti. Partililer, Ak Parti’nin ilçelerde temayül yoklaması yaptığını, aday gösterilen kişinin temayül yoklamasından çıkmasının mümkün olmadığını iddia ettiler.

 

İl Başkanı Civelek ve Büyükşehir Başkanı Karaosmanoğlu partililere hitaben konuşma yapmak istemelerine rağmen protestolar nedeniyle konuşamadı. Karaosmanoğlu ve Civelek, belediye binasına girip başkanın odasında bir süre oturduktan sonra yine protestolar arasında ilçeden ayrıldı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :