- Hoşgeldiniz

Kandıra Namazgah Barajında 6 milyon m3 su toplandı

Kandıra Namazgah Barajında 6 milyon m3 su toplandı sitemize 11 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 857 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Kandıra Namazgah Barajında 6 milyon m3 su toplandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 1,5 yıl gibi kısa bir sürede yapılan Kandıra Namazgah Barajı’nda Kocaeli’de etkili olan yağışlarla birlikte su seviyesi yükselerek 6 milyon m3 kapasitesine ulaştı.

BEŞ İLÇEYE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra, sahil ve köyleri ile İzmit, Derince, Körfez ve Gebze ilçelerine bağlı yerleşim alanlarının içmesuyu ihtiyacını karşılamak için yaptığı Namazgah Barajı’nın inşaatını bir süre önce tamamlayarak bölgeye su vermeye başladı.

 

DAHA DA ARTMASI BEKLENİYOR

Barajdan yerleşim alanları için yapılan dağıtım hatlarının sürdüğü barajda, yaşanan kuraklığa rağmen, bölgenin bir yıllık ihtiyacını karşılayacak seviyede su birikti. İl genelinde hafta sonu başlayan ve etkisini sürdüren yağışlar ile birlikte barajda doluluk oranı da 50 metre kotuna çıktı. Bu kot ile birlikte barajda 6 milyon m3 su birikti. Bu hafta boyunca etkisini sürdürmesi beklenen yağışlarla barajda su seviyesinin daha da artması bekleniyor. İSU Genel Müdürlüğü, inşaatı devam eden dağıtım hatları ile birlikte Körfez ilimtepe bölgesi üzerinden Körfez havzasına Namazgah barajından su vermeyi de planlıyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz