- Hoşgeldiniz

Kamuoyuna önemli duyuru!

Kamuoyuna önemli duyuru! sitemize 16 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 464 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra yolu üzerinde bulunan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ile ilgili sosyal medyada bir takım iddialar yer almaktadır. Bakım Merkezi’nde bulunan Pitbull cinsi köpeklerin uyutulacağı yönündeki bu iddialar asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.

UYUTULMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Büyükşehir’in Sokak Hayvanları Bakım Merkezi’ne yönelik sosyal medyada barınakta yer alan bazı hayvanlara ötenazi uygulanacağı ve uyutulacağı iddia edilmiştir. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinin L bendi gereğince sahiplendirilmesi, üretilmesi, satılması, ülkeye girişi, reklamı yasak olan ‘’Dogo Arjentino Amerikan Pitbull Terrier Brazilian Fila Japanes Tosa’’ cinsi köpekler gelirse tutanak karşılığı teslim alınmaktadır. Bu köpeklerde kesinlikle ötenazi uygulaması yapılmamakta olup, bahçeli kafeslerde kalan köpeklerin tüm bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır.

170 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tam donanımlı olarak hizmet verecek olan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi, Kandıra yolu üzerinde 170 dönümlük alanda kurulmuştur. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar bu merkezde iyileştirilecektir. Kompleks halindeki yapının içerisinde 3 adet postoperatif (ameliyat sonrası binası), 1 adet ameliyathane, 1 adet karantina, 1 adet uyuz ünitesi, 1 adet işçi binası, 1 adet de kafeterya binası yer almaktadır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :