- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 13 Haziran 2013

Kağıtspor, Judo’da Galatasaray ile Çekişiyor

Kağıtspor, Judo’da Galatasaray ile Çekişiyor

Geçmişi şampiyonluklarla dolu olan ve geçtiğimiz yıl Judo Süper Liginde erkeklerde üçüncü bayanlarda ise Türkiye ikincisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu Judocular yeni sezona da hızlı başladı. 20-30 Haziran tarihlerinde Mersin’de yapılacak Akdeniz Oyunlarının son provasını taşıyan Süper Lig ilk etabı yine Mersin’de yapıldı. Bu Yıl Akdeniz Oyunlarına 7 Judocu gönderecek olan mavi beyazlılar Süper Ligde de performanslarıyla göz doldurdu.

GALATASARAY İLE PUANLAR EŞİT

Mersin Üniversitesi’nin 1 no’lu Spor Salonunda yapılan Süper Lig müsabakalarında geçtiğimiz yıl Süper Lig ‘de şampiyon olan Galatasaray ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor çekişmesi birinci etaba damgasını vurdu. Erkeklerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ile aynı puan ve averaja sahip Galatasaray, puanlama averajı ile birinci etabı ikinci sırada tamamladı.

 

KAĞITSPOR’DA YABANCI SPORCU BULUNMUYOR

Galatasaray Judo Takımı, Mersin’deki müsabakalarda bayanlarda ilk sırayı almasında, Yaptığı üç yabancı transferlerinin de katkısı oldu. 52 kiloda dünya sıralamasının bir numarası olan, son dönemin en çok ses getiren judocusu Kosovalı Majlinda Kelmendi ve yurttaşı Nora Gjakova kazandıkları maçlarla birinciliğe katkı sağladı. Kağıtspor’un ise kadrosu tamamen Türk sporculardan oluşuyor.

MİLLİER, KAMPA GİRDİ

Süper Lig 1.Etap müsabakalarını tamamlayan Judo Milli Takımı sporcuları, Akdeniz Oyunları’nın ev sahibi Mersin’de kalarak kampa girdi. Türkiye Judo Federasyonu’nun antrenör ve sporcu eğitimi için anlaştığı, eski dünya şampiyonu Daniel Lascau da 15 Haziran’da kampa dahil olacak.

Firmalar kategorisinde bulunan Kağıtspor, Judo’da Galatasaray ile Çekişiyor sitemize 13 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 572 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz