- Hoşgeldiniz

İzmit’te Ramazan Etkinlikleri

İzmit’te Ramazan Etkinlikleri sitemize 13 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 6.190 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit’te Ramazan Etkinlikleri

 

İzmit Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl daRamazan coşkusunu tüm mahallelere ve meydanlara taşıyacak etkinliklere evsahipliği yapacak. Bir ay boyunca 52 farklı mahallede etkinlik düzenleyecekolan İzmit Belediyesi, İzmitlilere muhteşem bir Ramazan eğlencesi yaşatmayıhedefliyor.

 

CUMHURİYET PARKINDA RAMAZANEĞLENCESİ

Ramazan ayında dopdolu programlarlahalkla buluşacak olan İzmit Belediyesi geçtiğimizyıllarda Kültür Tepesi, Doğu Kışla Parkı ve 52 mahalle meydanın da yapılanetkinlikler için bu yıl yeni bir adres daha belirledi. İzmitliler bu yılRamazan coşkusunu Cumhuriyet Parkı’nda da yaşayacaklar.

ESKİ RAMAZANLARI YAŞAYACAĞIZ

30 gün boyunca iftar sonrasında gerçekleştirilecek olan Ramazaneğlenceleri ile İzmitlilere özlenen Ramazanları yeniden yaşatmayıamaçladıklarını belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Her yıl olduğu gibi bu ramazan da değişik mahallerdefarklı faaliyetlerimiz olacak. Ramazan coşkusu 52 mahallemiz de hissedilecek.Biz eski Ramazanları yeniden İzmit’e yaşatıyoruz. Çocuklarımız geleneklerimizigörerek yaşayarak öğreniyor” diyerek tüm İzmitlileri Ramazan eğlencelerinedavet etti.” dedi.

DOĞAN HER AKŞAM BIR MAHALLEDE IFTAR AÇACAK

Ramazan’ın birlik ve beraberlik içindegeçirilmesi gereken bir ay olduğunu ifade eden Başkan Doğan,  Ramazan Ayı boyunca tüm mahallelerdevatandaşlarla birlikte iftar yapacak.

DOLU DOLU RAMAZAN

Bütün mahallelerde Karagöz Hacivat, Meddah Ramazan Hikâyeleri, TahtaBacak, Kavuklu ile Pişekâr, Keloğlan, sihirbaz, palyaço şov, tiyatrogösterileri Ramazan ayına renk katacak olan İzmit Belediyesi her akşam birmahallede Burak Sezen’i çocuklarla buluşturacak.

Kültür Tepesi, Doğu Kışla Parkı veCumhuriyet Parkı’n da ise geleneksel ramazan eğlenceleri programları yapılacak.

ramazan-etkinlikleri

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz