- Hoşgeldiniz

İzmit’te ‘Ayakkabı Kutusu’ ile Hükümeti Protesto

İzmit’te ‘Ayakkabı Kutusu’ ile Hükümeti Protesto sitemize 24 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 597 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit’te ‘Ayakkabı Kutusu’ ile Hükümeti Protesto

Yürüyüş Yolu başlangıcındaki Merkez Bankası şubesi önünde toplanan DİSK’e bağlı sendikalar ile KESK ve Türk Tabip Odası Kocaeli Şubesi üyeleri Sabri Yalım Parkı’na yürüdü. Sayıları yaklaşık 100 kişi olan grup yürüyüş yolu boyunca ellerinde boş ayakkabı kutularıyla ‘Vur vur inlesin AKP dinlesin’, ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’ sloganları attı. Sabri Yalım Parkı’nda grup adına basın açıklamasını yapan Dev Sağlık- İş Sendikası Temsilcisi Talat Tunç, şunları söyledi:

“Egemenlerin kendi iktidarlarını sağlamlaştırma uğruna tutuştuğu kavgada ortaya saçılan kirli pazarlıklar, rüşvet ve rant paylaşımı her ne kadar düzen içi kavga gibi görünce de biz emekçileri yakından ilgilendirmektedir. Bakanların oğullarının, bürokratların oğullarının, AKP’ye yakın işadamlarının evlerinden, işyerlerinden, kasalarından, ayakkabı kutularından saçılan milyonlarca lira zihnimize çoktan kazındı.”

Grup yapılan açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

kesk-ten-ayakkabi-kutulu-protesto-5445046_o

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz