- Hoşgeldiniz

İzmit’li Öğrencilerde Bisiklet Sevinci

İzmit’li Öğrencilerde Bisiklet Sevinci sitemize 24 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 539 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İzmit’li Öğrencilerde Bisiklet Sevinci
İzmit’te 5.sınıf öğrencileri bisiklet sevinci yaşanıyor. İzmit Belediyesi tarafından   öğrencilere verilen ücretsiz bisikletlerin dağıtımı  devam ediyor.  Mehmet Ali Paşa’da bulunan Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu’nda  71 öğrenci, Özel Seymen Ortaokulu’nda da  65 öğrenci bisikletlerini Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın elinden aldı.

Bisiklet dağıtımında Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu Müdürü Durmuş Ali Kızıltaş, Mehmet Ali Paşa Mahalle Muhtarı Mehmet Kampara, Özel Seymen Ortaokulu Müdürü Renan Kıran,  öğretmenler, velilerle öğrenciler de hazır bulundu.

MUHTARDAN  DOĞAN’A ÖVGÜ
71 öğrencinin bisiklet aldığı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Orta Okulu’ndaki dağıtım töreninde konuşan Mehmet Ali Paşa Mahalle Muhtarı Mehmet Kampara ”  Belediye Başkanımız sanki kendisi bu okullarda okuyormuş gibi okullara destek oluyor. Bisiklete çok önem veren başkanımızdan ilk bisikleti ben aldım. İzmit için çanla başla çalışan başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Nevzat Doğan, İzmit için bir şanstır” şeklinde konuştu. Muhtar Kampara, konuşması sırasında bir de şiir okudu.

 

İzmit Belediye Başkanı Doğan da bisikletlerin bütün çocuklara hayırlı olmasını dileyerek” bisikletleri kazasız belasız şekilde kullanın. Kasklarınızı mutlaka takın. Özel okul, devlet okulu ayrımı yapmadan bütün 5. sınıf öğrencilerine bisiklet  veriyoruz” şeklinde konuştu. Doğan, ilk önce bütün öğrencilere bisiklet kullanmayı öğrettiklerini de hatırlatarak” 20 binden fazla öğrencimize bisiklet eğitimi verdik. Eğitimler sonunda da öğrencilere bisiklet kullanma belgeleriyle sertifikalar veriyoruz. Bisiklet dağıtımı karnelerden önce tamamlanacak” dedi.

 

BAKAN BAYRAKTAR PEDAL ÇEVİRECEK

 

Bisiklet yolunun birinci etabının ardından ikinci etabında da çalışmaların yakında başlayacağını söyleyen Doğan ” bu işe başlayalı 4 yıl oldu Allah nasip kısmet ederse her yıl bu bisikletleri dağıtacağız. Bizde inşallah bisiklet kullanımında istediğimiz noktaya geleceğiz. Çevre Orman ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar önümüzdeki günlerde ilimize gelerek Türkiye’ye örnek olması için pedal ” şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi. Öğrenciler de Doğan’a çiçek vererek teşekkür ettiler.

izmit-bel

MUHTAR KAMPARA’NIN ŞİİRİ

 

 

RAHMETLİ ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU

 

Kıbrıs’ta şehit oldu

Adı bizde yaşıyor

Bisiklet var deyince

Öğrenciler coşuyor

Bisiklet var yollar yok

Biraz ayıp oluyor

Bu bizim albayımız

Müdürü öğretmeni

Velisi görevlisi

Paşalı İzmitlisi

Teşekkür ediyoruz

İyi oldu doğrusu

Sevgili velilerim

Sayın anne babalar

Sıkı kontrol edilsin

Okuldaki yavrular

Fayda etmez sonradan

Boş olur ağlamalar

Nevzat Doğan veriyor

Her okula bir hizmet

Beşi bitirenler birer adet bisiklet

Üç ve dörtte olanlar

Sende alırsın sabret

Alkış bile olmuyor neden

Bilemem hayret

 

Haziran geldi çattı

Okullar kapanacak

Sokaklar hep dolacak

Çocuk top oynayacak

 

Boş olan arsalara

Birer kale yapalım

Çıkmasınlar caddeye

Teşekkür ediyoruz

Sevgili Nevzat beye

 

71 Çocuğumuz

Bisiklete kavuştu

Böyle güzel bir duygu

Tek İzmit te oluştu

Kuvvetli bir alkış var

Albay  İbrahim çoştu

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz