- Hoşgeldiniz

İzmit´in 2014 Bütçesi Kabul Edildi

İzmit´in 2014 Bütçesi Kabul Edildi sitemize 07 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 911 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit´in 2014 Bütçesi Kabul Edildi

İzmit Belediyesi Kasım Ayı Meclisi, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Meclisin açılışında konuşma yapan ve Kasım Ayı’nda kutlanacak olan günlerin önemine değinen Başkan Doğan, organ bağısı, lösemili çocuklara duyarlılık gibi haftaların bilinç yaratması gerektiğini söyledi. Kasım Ayı içerisinde kutlanacak Atatürk Haftası ve Öğretmenler Günü’nün çok önemli olduğunu dile getiren Doğan ” Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını her zaman minnetle anıyoruz” dedi.

 

GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

 

Meclis üyelerinin gündem dışı söz almalarının ardından gündem maddelerini oylamaya geçen İzmit Belediye Meclisi gündemin 3. Maddesini Plan Bütçe Komisyonu’na, gündemin 4-5-6 ve 7. Maddelerini İmar Komisyonu’na havale etti.

 

BİR MİLYONLUK İŞİ BELEDİYE ÇALIŞANI YAPTI

 

Gündemin imar planlarının yeniden düzenlenmesini kapsayan 8. Maddesi oylanmadan önce İzmit Belediyesi İmar Komisyon Başkanı Zekeriya Özak, madde ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. “Saraybahçe, Alikahya, Bekirpaşa, Kuruçeşme ile Kullar ve Yuvacık belediyelerinin bir kısmından oluşan imar planının 1/1000 ölçekli Uygulamalı İmar Planı ve Legand’ı birleştirme ve güçlendirme projesi sonrasında tek bir dil haline geldi” diyerek bu bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarının çözüldüğünü ifade etti. İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Planlama Teknik Birimi tarafından yapılan çalışmanın İzmit Belediyesi’ne en az 1 milyon lira kar sağladığını belirten Özak, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ve müdürlük çalışanlarına teşekkür etti. Madde oy birliği ile kabul edildi.

 

MECLİSE ARA VERİLDİ

 

9-10-11-12-13. gündem maddelerinin oy birliği ile kabulünün ardından İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kasım Ayı Meclisi’ne bütçe görüşüleceğinden ötürü 10 dakika ara verdi.

 

BÜTÇE GÖRÜŞÜLDÜ

 

Aranın ardından İzmit Belediyesi Mali İşler Müdürü Seyhan Özcan, belediye bütçesi hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Meclis üyelerinin görüşlerini belirtmesinin ardından İzmit Belediyesi’nin 2014 yılı bütçesi 150 milyon olarak belirlendi.

 

HER KURUŞU İZMİT İÇİN KULLANILACAK

 

Halkın her kuruşuna sahip çıktıklarını ve hizmet için kullandıklarını belirten Başkan Doğan ” son yıllarda yüzde 100 gerçekleşme hedefini tutturan bir belediye olarak her zaman mali işleyişimizi kontrol altında tuttuk. Bu yıl belirlediğimiz bütçenin de her kuruşu yine İzmit için kullanılacak. Hızlı büyümemiz devam edecek” dedi.

izmit-belediye-meclisi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz