- Hoşgeldiniz

İzmit Yürüdü: Hükümet İstifa

İzmit Yürüdü: Hükümet İstifa sitemize 26 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 530 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda deprem etkisi yaratan 3 bakanın istifasının ardından İzmitliler hükümeti istifaya çağırmak için sokaklara döküldü.

İzmit Yürüdü: Hükümet İstifa

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifalarını sunmasının ardından halk yine sokağa indi. . Cumhuriyet Parkı’nda toplanan vatandaşlar ‘Bakanlar yetmez, hükümet istifa’ sloganlarıyla AKP İl Binası’na yürüdü.
akp-protesto-edildi
TEPKİ BİTMEDİ
TKP, FKF, Halkevleri ve sendikalar destek verdiği eylemde Cumhuriyet Parkı’nda toplanan yaklaşık 300 kişi ‘Bakanlar yetmez, hükümet istifa’, ‘Hükümet istifa’, ‘Burası leş gibi yolsuzluk kokuyor’ şeklinde sloganlar attı. Kurulan halk kürsüsünde eyleme katılanlar kısa konuşmalar yaparak düşüncelerini ifade etti. Yapılan konuşmaların ardından yürüyüşe geçen kalabalık Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu üzerinden AKP İl Binası’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Halk Bankası Şubesi’nde bir süre durarak slogan atan vatandaşlar, ‘İşte burası rüşvet yuvası’ şeklindeki sloganlarıyla tepkilerini gösterdi.

Ardından yürüyüşe devam eden kitle AKP İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü. Bir süre burada slogan atan vatandaşlar daha sonra dağıldı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz