- Hoşgeldiniz

İzmit Tren Garı Bölgesinde Yağmursuyu Hattı

İzmit Tren Garı Bölgesinde Yağmursuyu Hattı sitemize 22 Ekim 2015 tarihinde eklenmiş ve 253 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Tren Garı ile Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi bölgesinin sağanak yağışlarda oluşan yüzey sularını toplamak için yağmursuyu hattı inşa ediyor.

 

İl genelinde 350 km uzunluğunda yağmursuyu hattı işleten İSU Genel Müdürlüğü, yağmursuyu problemi yaşanan bölgelerde hat çalışmalarını sürdürüyor. İzmit Tren Garı ile Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi bölgesinin mevcut yağmursuyu hattı , sağanak yağışlarda dejarj noktasına uzak kalması nedeniyle yetersiz kalıyordu.Kurum, bölgenin yüzey sularını toplamak için yağmursuyu hattı imalat çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başladı.

 

Bölgenin yüzey sularını toplamak için 1000 mm çapında betonarme boru kullanılıyor. Toplam 120 metre yapılacak yağmursuyu hattı Tren Garı yanında bulunan menfeze bağlanılacak. Boru imalatlarının sürdüğü çalışmalar birkaç gün içinde tamamlanacak. Yağmursuyu toplama ızgaralarının da yapılacağı çalışma ile birlikte bölgede sağanak yağışlarda oluşan yüzey suları, ızgaralar ile toplanarak yapılan hat ile İzmit Körfezi’ne aktarılacak. Böylelikle bölge yağmur suyundan kaynaklanan problemden kurtulacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :