- Hoşgeldiniz

İzmit Körfezi Kuşlara Ev Sahipliği Yapıyor

İzmit Körfezi Kuşlara Ev Sahipliği Yapıyor sitemize 24 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 580 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Körfezi Kuşlara Ev Sahipliği Yapıyor

İzmit’in doğu sahilinde yapımına devam ettiği park boyunca uzanan sulak alan, farklı mevsimlerde pek çok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi parkın tamamlanmasının ardından uçurtma tepelerine yerleştireceği dürbünlerle, doğa tutkunlarına yaban hayatını yakından görme fırsatı sunacak.

HAVAİ FİŞEK ATMAK YASAK

İzmit Körfezi’nin doğu sahilinde yer alan ve yapımı devam eden sahil parkının bir parçası olarak korunan sulak alan, şimdiden onlarca kuş türünü kendine çekiyor. Sulak alanda bugünlerde yemlenen filamingoları görmek mümkün. Kuşların sulak alanda huzur içinde barınmaları için yakın çevrede bulunan Lastik-İş Sosyal Tesisi ile Emex Otel’de yapılan düğün ve cemiyetlerde havai fişek atılması yasaklandı.

ONLARCA KUŞ TÜRÜ

Bölgenin diğer misafirleri arasında turnalar, yeşil başlı ve kahverengi yaban ördekleri, su tavukları, elmabaş patka, tepeli patka gibi çeşitli kuş türlerini izlemek de mümkün. Büyükşehir’in çevreye ve doğaya verdiği önemin yanı sıra İzmit Körfezi’nin temizlenmesiyle de kuş çeşitliliğinin arttığı sulak alan, yırtıcı kuşları da kendine çekiyor. Şahinler de avlanmak için sulak alanı tercih ediyor.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz