- Hoşgeldiniz

İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 2,8 Km Yağmursuyu Ve…

İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 2,8 Km Yağmursuyu Ve… sitemize 01 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 304 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Kadıköy mahallesinin yüzey sularını toplamak için 2,8 km uzunluğunda yağmursuyu ile kanalizasyon hatları inşa ediyor. Bölgenin altyapı problemini çözecek olan proje, 1 milyon 850 bin TL’ye mal olacak.

BULVAR YAĞMURSUYU KOLLEKTÖR HATTI

İSU, İzmit Kadıköy Mahallesi Anıtpark ve Atatürk Bulvarı bölgesinde geçtiğimiz yıllarda Bulvar yağmursuyu kollektör hattı inşa etti. İçinde iş makinelerinin temizlik yapacak büyüklükte yapılan yağmursuyu kollektör hattı ile bölge su baskınlarından kurtuldu. Ancak, Kanlıbağ deresinin Bulvar bölgesine gelen bölümü ile mahalledeki bazı sokaklarda yağmursuyu altyapısı yetersiz kalıyordu.

1700 METRE YAĞMURSUYU HATTI

Kurum, bölgedeki yağmursuyu problemini gidermek için hazırladığı ve bir süre önce başladığı projenin inşaatını sürdürüyor. Bulvar bölgesinde yürütülen çalışmalarda Kanlıbağ deresinde 2 x 1.5 metre çaplarında 165 metre betonarme menfez ile çeşitli sokaklarda 1600 ile 400 çaplarında boru kullanılmak üzere 1535 metre olmak üzere toplam 1700 metre yağmursuyu hattı inşa edilecek.

1100 METRE KANALİZASYON HATTI

Proje kapsamında ayrıca atıksu hattı yetersiz kalan sokaklarda kanalizasyon hattı da inşa edilecek. 600 ile 300 mm çaplarında boruların kullanılacağı çalışmalarda toplam 1100 metre kanalizasyon hattı yapılarak bölgeden geçen kanalizasyon kollektör hattına bağlanılacak.

YATIRIM BEDELİ; 1,85 MİLYON TL

Toplam 2.8 km uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hattının inşa edileceği proje haziran ayında tamamlanacak. Bölgenin yağmursuyu ve kanalizasyon problemlerini giderecek olan proje, 1 milyon 850 bin TL’ye mal olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :