- Hoşgeldiniz

İzmit ” Bisiklet şehri ” olmaya aday

İzmit ” Bisiklet şehri ” olmaya aday sitemize 02 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 537 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit ” Bisiklet şehri ” olmaya aday

” Bisiklet şehri İzmit” hedefiyle yola çıkan İzmit Belediyesi bu hedefe yönelik önemli adımlar atıyor. Birbiri ile bağlantılı pek çok proje ile “Bisiklet şehri İzmit”  hedefini destekleyen İzmit Belediyesi’nde bisiklet dağıtımlarının ardından bisiklet yaz kurslarının yoğunluğu yaşanıyor.

 

EĞITIM MERKEZI DOLUP TAŞIYOR

 

“Her çocuğun bisikleti olsun” sloganıyla başlattığı bisiklet dağıtımlarında geçtiğimiz yıl 5.500 bu yıl ise 4850 öğrenciye bisiklet dağıtan İzmit Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hasan Sert Bisiklet Trafik Eğitim Pisti’nde bisiklet eğitimlerine devam ediyor. Günde yaklaşık 50 kişiye eğitim verilen tesiste 2013 yılının ilk yarısında 5.000 kişi eğitim aldı.

 

7’DEN 77’YE HERKES GELIYOR

 

Bisiklet yaz kurslarına her yaş grubundan ilginin olduğu bilgisini veren yetkililer ” kurslarımıza anne, çocuk, dede hep birlikte geliyorlar. 7’den 77’ye herkese hitap eden merkezimizde Salih Korkmaz tarafından teorik ve pratik bisiklet eğitimleri veriliyor. Gelenler burada hem kurallara uygun bisiklet kullanmayı öğreniyor hem de çok eğleniyorlar” diyerek kurslardan İzmitlilerin çok memnun olduğunu bildirdiler.

biisiklet

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz