- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi’nden konteynır kullanımı ile ilgili uyarı yapıldı

İzmit Belediyesi’nden konteynır kullanımı ile ilgili uyarı yapıldı sitemize 30 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 436 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi’nden konteynır kullanımı ile ilgili uyarı yapıldı

Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, evsel atıklar için mahallelere konulan konteynırların amacı dışında kullanıldığını belirterek” Kuruçeşme’den Akmeşe’ye kadar 52 mahallede binlerce çöp konteynırı bulunuyor. Hepimizin ödediği vergilerle alınan  konteynırlar ne yazık ki amacı dışında kullanılıyor. Evsel atık  atılması gereken konteynırlara inşaat atıkları atılarak kullanılmaz hale getiriliyor.

Yasak olmasına ve uyarılarımıza rağmen moloz gibi inşaat atıklarının konteynırlara atılması sonucu onlarca çöp konteynırı   hurdaya çıkıyor. Ayrıca  konteynırlara  yanıcı maddeler de atılarak zarar verilmektedir.  Vatandaşlardan   konteynırların korunması konusunda yardım bekliyoruz” dedi.

Şener, inşaat atıklarının belediyece toplandığını da hatırlatarak” Ev ve işyerlerinde tamirattan dolayı çıkan atıklar çuval içinde biriktirilip belediyemize haber verilmesi halinde  bunlar kısa süre içinde alınmaktadır” şeklinde konuştu.

cop-konteynir

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz