- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesinden Deprem Eğitimleri

İzmit Belediyesinden Deprem Eğitimleri sitemize 26 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 391 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesinden Deprem Eğitimleri

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından öğrencilere doğal afet bilinçlendirme eğitimleri start aldı. Bu sezonun ilk  deprem bilinçlendirme eğitimi Şirintepe’deki 7. Boru İlkokulu’nda verildi. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı eğitim Belediyenin Zemin Araştırma Birimi’nden Faruk Küçük, Ayşegül Kural Ağdaş ve Sait Yaşar tarafından verildi.

Konunun uzmanlarınca verilen eğitimde öğrencilerden deprem anında paniklememeleri istendi. Depremin bir doğal olay olduğu ve Kocaeli’nin 1.derecede deprem bölgesinde olduğu anlatılan eğitimde, deprem öncesi, deprem sırasında ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği konularında öğrencilere  sinevizyon eşliğinde bilgiler verildi. Deprem anında panik yapılmasının insanları  bir çok yanlış harekete  sürüklediğini anlatan yetkililer” Deprem anında ne kadar sakin olursak, depremi o kadar az hasarla atlatabiliriz” dediler.

deprem-egitimi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz