- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi’nden “ALO ATIK HATTI”

İzmit Belediyesi’nden “ALO ATIK HATTI” sitemize 15 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.301 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Elektronik Atıklar Doğaya Kazandırılıyor

İzmit Belediyesi tarafından kararlılıkla yürütülen geri dönüşüm projesi başarı ile devam ediyor. Pil, kağıt, ve atık yağdan sonra elektronik atıkları da toplamaya başlayan İzmit Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü bu konuda da önemli gelişmelerin yaşandığını bildirdi.

 

VATANDAŞ GERİ DÖNÜŞÜMDE DUYARLI

 İzmit Belediyesi’nden “ALO ATIK HATTI”

Vatandaşların elektronik atıklar konusunda oldukça duyarlı olduğunu ifade eden yetkililer ” vatandaşlarımızın geri dönüşüm konusundaki duyarlılıkları artarak devam ediyor. Bu elektronik atıkların toplanmasında da kendini gösterdi. 2010 yılında 9.500 kg e-atık toplayan İzmit Belediyesi bu rakamı 2011 yılında 14.740 kg., 2012 yılında ise 21.100 kg.a çıkardı. 2013 yılının ilk 6 ayında ise toplanan e-atık miktarı 18.700 kg. oldu” dedi.

 

ALO ATIK HATTI

 

E atık projesi kapsamında yapılan çalışmaların canlı yaşamını oluşuz etkileyen ağır metallerin toprağa ve suya karışması engellediğini, içerisinde bulunan ve yeniden değerlenen plastik, metal gibi maddelerin hammadde ihtiyacını karşıladığı bilgisini veren yetkililer vatandaşların 318 00 77 numaralı alo atık hattını aramaları durumunda elektronik atıkların belediye personelleri tarafından evlerinden ve işyerlerinden alındığını söylediler.

Elektronik Atıklar Doğaya Kazandırılıyor

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz