- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi’den Engellilere Yoga Eğitimi

İzmit Belediyesi’den Engellilere Yoga Eğitimi sitemize 12 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 553 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi’den Engellilere Yoga Eğitimi

İzmit Belediyesi engelli bireyler için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Belediye, İzmit Yoga Academy işbirliği ile Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan engellilere yoga eğitimi vermeye başladı.

 

Yoga Üstadı Akif Manaf’ ın önderliğinde, tamamen bilimsel tekniklere dayalı olarak hazırlanan yoga eğitimleri İzmit Yoga Academy Antrenörü Saim Hahoğlu tarafından verilecek. 1 ay boyunca haftada 1 gün verilecek yoga eğitimi Akif Manaf’ın engellilere özel başlatmış olduğu ve gönüllülüğe dayalı bir program çerçevesinde yürütülecek.

 

Verilecek yoğa eğitimleri ile engelli bireyin yaşadığı topluluğun mutlu, uyumlu, etkin ve sorumlu bir üyesi olmak yönünde destekleneceğini söyleyen yetkililer  “denge duruşlarıyla engelli bireylerdeki fiziksel ve zihinsel denge sağlanıyor, ayakta yapılan duruşlarla bedenin temeli olan omurga çalıştırılıyor ve esnetiliyor” diyerek eğitimlerin hem fiziksel hem de ruhsal fayda sağlayacağına inandıklarını ifade ettiler.

yoga-egitimi

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz