- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri sahipsiz ve yaralı hayvanlara sahip çıkıyor

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri sahipsiz ve yaralı hayvanlara sahip çıkıyor sitemize 19 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 8.450 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri sahipsiz ve yaralı hayvanlara sahip çıkıyor

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri sahipsiz ve yaralı hayvanlarla ilgili çalışmalarıyla taktir topluyorlar. Şimdiye kadar onlarca yarlı kuş, kedi, köpek ve ata müdahale eden zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarları da anında değerlendiriyorlar. Şehir merkezinde  bir vatandaşın bulduğu kanadı kuş da zabıtanın  duyarlılığı sayesinde hayatta kaldı. Vatandaş tarafından  Zabıta Haber Merkezi’ne getirilen kanadı kırık kuş kısa süre içinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Barınma Merkezi’ne götürüldü. Burada tedavisi yapılan  kuşun bir süre sonra doğal yaşama bırakılacağı öğrenildi.

Zabıta Müdürü Muhammet Ergin sadece insanlara değil  yarıma ihtiyacı olan hayvanların da imdadına yetiştiklerini belirterek” Şimdiye kadar çok sayıda  kanatlı kanatsız  yaralı hayvan duyarlılığımız sayesinde hayatta kaldı.Vatandaşlar, çevrelerindeki  yaralı veya bakıma muhtaç sahipsiz köpek, kedi, kuş gibi hayvanları  ALO 153 veya 318 00 20 numaralı telefona bildirebilirler” dedi.

yaralikus

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz