- Hoşgeldiniz

İZMİT BELEDİYESİ, KÖYLERİN TANITILMASI İÇİN “BİZİM KÖY” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

İZMİT BELEDİYESİ, KÖYLERİN TANITILMASI İÇİN “BİZİM KÖY” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR sitemize 21 Ocak 2022 tarihinde eklenmiş ve 17 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İZMİT BELEDİYESİ, KÖYLERİN TANITILMASI İÇİN  “BİZİM KÖY” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü İzmit’in köylerinin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla doğa yürüyüşlerini köy gezileri ile birleştiren “Bizim Köy” projesini hayata geçiriyor

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, her ay başka bir İzmit köyünün tanıtılacağı “Bizim Köy” projesini hayata geçiriyor. İzmit’in köylerinin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla her ay başka bir köyde planlanacak olan Bizim Köy Doğa Yürüyüşleri ile köy halkının iletişimini arttırarak köylerimizin tanıtımının sağlanmasının yanı sıra katılımcıların doğal ürünlere direkt olarak üreticiden ulaşmasını da sağlamış olacak.

23 Ocak Pazar Günü

Bizim Köy Doğa Yürüyüşlerinin ilki 23 Ocak Pazar günü Nebi Hoca Köyü’nde başlıyor. Sabah saat 09.15’de İzmit Belediyesi önünde buluşacak olan yürüyüşçüler belediye araçlarıyla Nebihoca Köyü’ne hareket edecek. Köyde yapılacak olan ikramlar, bilgilendirme, alışveriş ve serbest zaman sonrası başlayacak olan yürüyüş Davuldere Barajının sonunda tamamlanacak. 7 kilometrelik kar yürüyüşü şeklinde olacak yürüyüş sonra yakılacak ateş başında sohbet imkânı bulacak olan yürüyüşçüler keyifli bir günün ardından 14.30’da İzmit’e dönüş yapacaklar.

Yürüyüşler tecrübe gerektiren rotalarda gerçekleşeceği için katılım 50 kişi ile sınırlandırılmış olup rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Rezervasyon: 05325601303

Katılımcıların Yanlarında Getirmesi Gereken Ekipmanlar

Katılımcılara Mevsime ve doğa yürüyüşü şartlarına uygun giyinmeleri tavsiye edilir. Bunun dışında yanlarında

Sırt çantası

Yedek kıyafetler (ıslanmaya ve terlemeye karşı)

Su matarası

Tozluk

Baton

İlk yardım malzemesi

Kronik rahatsızlığı olanlar ilaçları

Fotoğraf makinesi

Kumanya

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,