- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu nikahların 4.sünü gerçekleştirdi

İzmit Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu nikahların 4.sünü gerçekleştirdi sitemize 22 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 446 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 İzmit Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu nikahların 4.sünü gerçekleştirdi

Sosyal belediyecilik anlayışı ile şekillendirdiği hizmetleri ile dikkat çeken İzmit Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu nikahların 4.sünü gerçekleştirdi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplu nikah töreninde 42 çiftin nikahı kıyıldı. Belediye düzenlediği toplu nikahlar sayesinde bu güne kadar 450 çiftin nikahını kıydı.

 

MUTLULUKLAR DİLEDİ

 

Gerçekleşen toplu nikah törenine katılan ve nikahların bir kısmını kıyan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, gerçekleştirmiş oldukları etkinlik dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyledi. Medeni kanunun bir gereği olan nikah işlemini çeşitli nedenlerle gerçekleştiremeyen insanlar için büyük bir fırsat yarattıklarını ifade eden Başkan Doğan, nikahı kıyılan tüm çiftlere bir ömür mutluluk diledi. Aile hayatının fedakarlık, saygı ve sevgi içinde geçirilmesinin önemine değinen Doğan ” mutlu nesiller mutlu ailelerde yetişirler” dedi.

 

ANNEVE BABASININ NİKAHINA ŞAHİT OLDU

 

Toplu nikah törenine katılan çiftlerin bazılarını bebekleriyle nikah masasına oturdular. İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’ın kıydığı ve İzmit Kaymakamı Sabit Kaya’nın şahitlik ettiği nikahta Ali Sezer Tonguç ve Yonca Özkurşun nikah masasına 4 yaşındaki kızları Sevim ile birlikte geldiler.

 

4 yıl önce imam nikahıyla evlendiklerini belirten ve resmi nikah için “reşit” olmayı beklediklerini söyleyen çift sağladığı bu imkan için İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

 

78 YAŞINDA “EVET” DEDI

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğantarafından kıyılan bir diğer nikah ise 78 yaşındaki Adem Erbaş ve 49 yaşındakiGernisan Baykuşak’ın nikahı oldu. 2007 yılında kanserden dolayı hayatını kaybedeneşinin ardından tanıştığı Gernisan Baykuşak ile mutlu bir hayat yaşamakistediğini belirten Erbaş “akrabalar vasıtasıyla tanıştık. Bazı akrabalararamızdaki yaş farkını öne sürdü ama biz ‘evet’ dedik ve evleniyoruz” diyekonuştu.

nevzat-dogan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz