- Hoşgeldiniz

İzinsiz Anket Yapanlara Zabıtadan Müdahale

İzinsiz Anket Yapanlara Zabıtadan Müdahale sitemize 09 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 435 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzinsiz Anket Yapanlara Zabıtadan Müdahale

İzmit’e gelip, bir tatil şirketinin tanıtımı yapmak amacıyla izinsiz ve yasal olmayan şekilde anket yapan ve broşür dağıtan gençler,  zabıta tarafından tespit edilerek, anket kağıtlarına ve broşürlerine el konuldu.

 

İzmit Belediyesi Zabıta Ekipleri, kentteki denetimlerini sıklaştırdı. Kahramanmaraş, Malatya, Antep gibi illerden; İzmit’e gelip, izinsiz ve yasal olmayan şekilde anket yaptıkları tespit edilen 3 gence, Kabahatler Kanununa göre toplam 264 TL idari yaptırım cezası uygulandı.

 

YASALARA UYMAYANI AFFETMEYİZ

 

Konuyla ilgili görüş belirten İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, kent merkezindeki denetimlerin devam edeceğine vurgu yaparak, konuyla ilgili vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini dile getirdi.

Ergin konuşmasına şu şekilde devam etti “Avrupa kenti İzmit’te izinsiz ve mevzuata aykırı her türlü duruma müdahale ediyoruz. İzin alınmadan, yasal olmayan şekilde tanıtım yapan ve broşür dağıtan kurum veya şahısları ilk önce uyarıyoruz. Aynı olumsuzluğu tekrarlayan şahıs ve kurumlara gerekli idari yaptırım cezasını uyguluyoruz. Ayrıca zabıta olarak vergisini ödeyen esnafımızın haklarını da korumak bizim asli görevlerimiz arasında. Her türlü olumsuzluğa karşı yasal mevzuat çerçevesinde ekiplerimizin çalışmaları devam edecek” dedi.

anket

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz