- Hoşgeldiniz

İzciler Hayvanat Bahçesini Ziyaret Etti

İzciler Hayvanat Bahçesini Ziyaret Etti sitemize 18 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 346 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı Uluğbey İzci ünitesi Sosyal Projeler kapsamında Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkını ziyaret etti. Faaliyete izci liderlerinden Gülden Parlak, Mustafa Özkar, Ayşathan Atagün ve otuz sporcu katıldı. Stresten uzaklaşmak ve

motivasyon sağlamak amacıyla Darıca Hayvanat Bahçesini gezen İzciler, ziyaret öncesi parkın konferans salonunda rehberler tarafından bilgilendirildi. Parkta bulunan hayvan ve bitkiler hakkında ayrıntılı bilgi alan izciler ayrıca doğayı korumak için dikkat etmeleri gereken konular ve uymaları gereken kurallar konusunda da bilgilendirildi.

ZİYARET İKİ SAAT SÜRDÜ

Hayvanlar ve bitkiler hakkında merak ettikleri konular hakkında sorular da soran öğrenciler konferansın ardından rehberler eşliğinde parkı gezdi. Merak ettikleri hayvanların karakteristik özellikleri hakkında bilgiler alan öğrenciler aslandan, sürüngene, balıklardan ve kuşlara kadar pek çok türde nesli tükenmekte olan hayvanı yakından görme fırsatı buldu. Türkiye’nin en fazla hayvan türünü barındıran Darıca Hayvanat Bahçesinde izciler, 250’ye yakın hayvan ve 600’e yakın bitki türünü tanıma ve yakından inceleme imkanı buldu. Yaklaşık iki saat süren gezi sonrası mavi beyazlı izciler ziyaretten oldukça memnun ayrıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :