- Hoşgeldiniz

İZAYDAŞ’tan Kamuoyuna duyuru

İZAYDAŞ’tan Kamuoyuna duyuru sitemize 26 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 322 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

25.11.2014 tarihli Milliyet Gazetesi’nin, “25 bin zehirli pabuç oyunu” başlıklı özel haberinde; “İstanbul Erenköy Gümrük Müdürlüğünde incelenen 25 bin 510 çift ayakkabıda kanserojen madde olarak bilinen azor boyaya rastlandı ve ithalat izni verilmedi. 20 Ekim 2014 tarihinde yapılan tespitin ardından ayakkabılarla ilgili gerekli işlemler tamamlandı ve imha kararı alındı. Tekrar tırlara yüklenen ayakkabılar İZAYDAŞ tehlikeli atık yakma tesisine götürüldü” bilgisi yayınlanmıştır.

Yayınlanan bu haberin ardından şirketimize konuyla ilgili bilgi almak için yoğun telefon gelmiştir. Konunun tesisimiz sınırlarındaki süreci şu şekilde cereyan etmiştir:

12 Kasım 2014 tarihinde saat 16:29’da 05.11.2014 tarih ve 71 nolu karar yazısı ile İZAYDAŞ’a gönderilen ayakkabıların imhası için tesise alınan iki aracın ilkinde T.C. GÜMRÜK-İST 01845901 numaralı mührün kırılarak, kolilerin yakma tesisinin imha başlangıç kısmı olan bunker bölümüne atılması esnasında İZAYDAŞ Atık Kabul yetkililerinin, Gümrük Muayene Memurları ile birlikte dikkat ve titizlikle gerçekleştirdiği tespit sonucu, kolilerde bertaraf edilmesi amacıyla gönderilen gerçek ayakkabıların olmadığı, eski ve yırtık ayakkabıların bulunduğu görülmüştür. Tespit aşamasında altı palet (144 koli) ayakkabı yakma tesisinin bunker kısmına atılmıştır. Bunun üzerine imha işlemi durdurularak araçlar, İZAYDAŞ sahasından çıkarılmıştır. Mührü kırılan araçtan dokuz tek ayakkabı ve bir ayakkabı tabanı Gümrük Muayene Memurları tarafından numune olarak alınmıştır. Mührü kırılan araca geçici olarak “Balnak 441195” sayılı mühür takılmıştır.

Tehlikeli atık bertarafında İZAYDAŞ olarak, şeffaf yönetim anlayışıyla çalışmalarımızı yasa ve yönetmeliklere uygun olarak titizlikle yerine getirdiğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :