- Hoşgeldiniz

İZAYDAŞ, Kadınlar Günü’nü Ekoköy’de Kutladı

İZAYDAŞ, Kadınlar Günü’nü Ekoköy’de Kutladı sitemize 11 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 467 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İZAYDAŞ’ın kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen programda bir araya geldi. Ketenciler Ekoköy’de düzenlenen organizasyonda, hayli keyifli ve renkli anlar yaşandı.

YOĞUN KATILIM

İZAYDAŞ’ta birçok farklı kademede emek veren kadın çalışanlar, Kartepe ilçesine bağlı Ketenciler’de hayata geçirilen Ekolojik Sağlıklı Yaşam Köyü Ekoköy’de

düzenlenen organizasyonda bir araya geldi. Sadece kadınların işlettiği tesiste organik kahvaltı eşliğinde başlayan programa, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uludağ ve Bayram Karakuş, Pazarlama Müdürü Ayfer Nefesoğlu, Mali ve İdari İşler Müdürü Savaş Akpolat, Satınalma Müdürü Sinan Akay, Teknik Hizmetler Müdürü Salih Deveci, Hafriyat Müdürü İsmail Akbaş, Yakma Tesisi Müdürü Şahan Dede, TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, yöneticilerin eşleri ve sendika işyeri temsilcisi Hakan Buğan ile İZAYDAŞ’taki tüm kadın çalışanlar programda hazır bulundu.

SARAÇ: KADINA ŞİDDETİ KINIYORUM

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç programda yaptığı konuşmada, “Bugün 8 Mart, Dünya “Emekçi” Kadınlar Günü. Bugün, bize insan hakları, hayvan hakları ve çevre gibi değerleri “satmaya çalışan” Batı’nın 1857 yılı 8 Mart günü 129 kadın dokuma işçisinin daha insanca çalışma şartı istediği için yanarak ölmesine neden olduğu gün. Bu mücadeleye emek veren herkesi saygıyla anıyorum. Hayatımızın her anında yan yana olduğumuz, her anı “emek olan” kadınlarımızın gününü kutluyorum. Her şiddete karşı olduğumuz gibi kadına şiddeti de kınıyorum” dedi.

“HEPİNİZİN EMEĞİ VAR”

Genel Müdür Saraç konuşmasında ayrıca kadın çalışma arkadaşlarının şirkete önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Kadın çalışanların 12’si yönetim kademesi olmak üzere 41 kişi olduğunu kaydeden Genel Müdür Saraç, “İZAYDAŞ’ta cinsiyet ayrımı yapılmadan, eğitimlerine ve tecrübelerine göre arkadaşlarımız kademe atlar, görevlendirilir ve çalışmalarına devam ederler” diye konuştu. Saraç, “Bizim işimiz bir hizmet işi. Bizler işimizi gereği gibi keyifli bir şekilde yerine getiriyoruz ve bunun karşılığında aldığımız güzel sonuç ve rakamlarla gurur duyuyoruz. Hepinizin tek tek emeği var, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Saraç, 2014 yılı Haziran ayında vefat eden Halkla İlişkiler Sorumlusu Hülya Kalaycıoğlu’nu rahmetle anarak sözlerini tamamladı.

KANDEMİR: ÇOK DUYGULANDIM

Kadınlar günü özel programında söz alan İZAYDAŞ’ta İdari İşler Şefi olarak görev yapmış ilk kadın emekli olan Bedriye Kandemir ise, “Verilen büyük emeklerle, birçok zorlukları ve mutlulukları yaşadığım fabrikama iyi bakın” dedi. Kandemir, “Böyle organizasyonları rahmetli Hülya ile birlikte yapardık, bu programa davet edildiğimde çok duygulandım, teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların sonunda Genel Müdür Saraç ve TES-İŞ Şube Başkanı Kabaloğlu, İZAYDAŞ’ta çalışan tüm kadınlara günün anısına hediyeler verdi. Program toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :