- Hoşgeldiniz

İTFAİYENİN İFTAR PROGRAMINDA SİRENLER ÇALDI

İTFAİYENİN İFTAR PROGRAMINDA SİRENLER ÇALDI sitemize 21 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 723 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İTFAİYENİN İFTAR PROGRAMINDA SİRENLER ÇALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında Kocaeli İtfaiyesi’ne emek veren itfaiye erleri bir araya geldi. İftar programına itfaiye erlerinin gelen ihbar üzerine yemeklerini yarıda bırakıp yangın yerine koşması damga vurdu.

 

Büyükşehir İtfaiyesi ve Kocaeli İtfaiyeciler Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği İzmit İtfaiye Grup Amirliği’nde gerçekleştirildi. Eski ve yeni itfaiye erlerinin bir programda ezanın okunmasının ardından oruçlarını açan itfaiye erleri yangın sireninin çalmasıyla hareketli anlar yaşadı.

 

EMEKLİ İTFAİYECİLER ESKİ GÜNLERİ YAŞADI

Bir an önce olay yerine geçmek için hareketlenen itfaiye erleri itfaiye araçları olay mahalline ulaştı. Emekli itfaiyecilerin de refleks olarak hareketlendiği olayın otların tutuşmasından kaynaklandığının anlaşılması rahat bir nefes aldırdı. Emekli itfaiyeciler de olayın heyecanını yaşayarak mesleklerine olan özlemlerini ve bağlılıklarını gösterdiler.

 

İTFAİYECİLİK EN ŞEREFLİ MESLEKLERDEN

Öte yandan programda konuşan İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, itfaiyeciliğin dünyanın en zor ama en şerefli mesleklerinden biri olduğunu söyledi. Kar kış demeden zor şartlar altında çalışan itfaiye erlerinin sımsıkı bir arkadaşlık kurduklarını anlatan Kara, bu dostluğun başka hiçbir meslekte bulunmadığını belirtti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz