- Hoşgeldiniz

İtfaiyeciler sertifikalarını aldı

İtfaiyeciler sertifikalarını aldı sitemize 29 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 338 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programı 44. Grup Sertifika Töreni, İmperial Park Otel’de gerçekleştirildi. Düzenlenen sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Mali Hizmetler Daire Başkanı Hamza Bakkal, AFAD İl Müdürü Osman Saroğlu İtfaiye Daire Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, Müdahale Şube Müdürü Halit Köktürk, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu ve sertifika alan itfaiyeciler katıldı.

EĞİTİM BİZLERE MESLEKİ DİSİPLİN VE BİLİNÇ KAZANDIRDI

44. Grup Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programı’nı tamamlayan 25 itfaiyeciye sertifikaları verildi. Sertifika töreni öncesi 44. Grup adına konuşan itfaiyeci Süleyman Özen, yangınla müdahale eğitiminin kendilerine mesleki disiplin ve bilinç kazandırdığını belirtti. Kocaeli itfaiyesine bilgi ve tecrübelerini paylaştığı için teşekkür eden Özen, aldıkları eğitimin kendileri için çok faydalı olduğunu dile getirdi.

 

HAYATLARINIZI RİSKE ATIYORSUNUZ

İtfaiyecilik evrensel bir meslektir diyen İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, “bizler canlarımızı ortaya koyarak insanların yardımına koşan bir mesleğin mensubuyuz. Alevlerin içine girerek hayatlarınızı başkaları için riske atıyorsunuz” dedi. İtfaiyecilik yaşayarak öğrenilen bir meslektir diyen Kara, Kocaeli gibi sanayinin çok yoğun olduğu bir ilde itfaiyecilik adına edindiğimiz bilgi ve tecrübe çok fazla. Bu eğitim de bu bilgi ve birikimin paylaşımıdır. Türkiye Belediyeler Birliği ile yaptığımız eğitimlerin bize geri dönüşleri çok olumlu oluyor” dedi.

 

 

 BÜYÜKŞEHİR İTFAİYECİLİKTE ÇOK İLERİ BİR SEVİYEDEDİR

İtfaiyecilik eğitiminin çok büyük faydası olduğuna inanıyorum diyen Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyecilik konusunda çok ileri bir seviyededir. Eğitim veren tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Sizlere meslek hayatınızda başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından 44. Grup Temel İtfaiyecilik Er Eğitim programını tamamlayan itfaiyecilere sertifikaları verildi.

 

EĞİTİMLERİN KAPSAMI

Ülkemiz genelinde yapılan 44. Grup Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programı’nda bugüne kadar 74 il, 283 ilçe, 11 ülke itfaiyesinden toplam bin 250 kişiye eğitim verildi. 44. Grup Eğitim Programına katılan itfaiyecilere Kocaeli İtfaiye Eğitim Alanı’nda teorik ve uygulamalı yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma operasyonları, tehlikeli kimyasallara müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı konularında eğitim verildi

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :