- Hoşgeldiniz

İsu’dan ‘’Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’’

İsu’dan ‘’Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’’ sitemize 09 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 243 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ülkemizde su ve atıksu yönetimi alanında uyguladığı teknolojik proje ve yatırımlar ile dikkat çeken Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu düzenliyor.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR İŞLETMECİLİKTE KOLAYLIKLAR SAĞLADI

İSU Genel Müdürlüğü Atıksu SCADA, Mobil İş Emri, Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi (EBYS), Yüksek Tüketim, Altyapı Bilgi Sistemi (İKABİS), Su Kayıplarının Azaltılması ve Geri Kazanım Suyu gibi birçok teknolojik proje ve yatırımları Türkiye’de ilk olarak uygulayan kurum olma özelliği taşıyor. Bu projeler ile su yönetiminde abonelerine çağdaş ve modern işletmecilikte büyük kolaylıklar sağlayan İSU, teknolojik proje ve yatırımları ülkemizde 30’a varan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdareleri ile ilgili kurum ve kuruluşlara tanıtmak için sempozyum gerçekleştirilecek.

GENEL MÜDÜR BAYRAM,”TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER YAPIYORUZ”

10 – 12 Mart tarihlerinde Başiskele Wellborn Otel’de düzenleyeceği Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Türkiye’de ilk ve örnek olarak işletmeye aldıkları Atıksu SCADA Sistemi ile bütün arıtma tesisleri ve kanalizasyon ile yağmursularını elektronik olarak kontrol altında bulundurduklarını, Mobil İş Emri ile arızalara anında müdahale etme imkanı bulduklarını ifade etti. EBYS ile elektronik imzaya geçerek kağıt israfının önüne geçtiklerini dile getiren Bayram, Yüksek Tüketim Projesi ile yüksek tüketimli abonelere elektronik olarak takibini sağladıklarını, İKABİS ile bütün altyapı hatlarını sayısal ortama aldıklarını ve Geri Kazanım Suyu ile de atıksu arıtma tesislerinde arıtılan suları ikinci bir arıtmadan geçirilerek sanayi tesislerinde kullanılacak hale getirdiklerini söyledi.

“SU VE KANALİZASYON İDARELERİ KOCAELİ’DE BİRARAYA GELECEK”

Bu teknolojik proje ve yatırımlar ile işletmecilikte ve abonelere sundukları hizmetlerde büyük kolaylıklar sağladıklarını vurgulayan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “En yüksek standartlarda hizmet veren ve gelecek nesiller için çalışan bir su idaresi olma vizyonu ile ülkemizde ve gelişmekte olan ülkeler için birçok ilki başardık. Paylaşmanın önemine inanarak gerçekleştirdiğimiz teknolojik yatırımları su ve kanalizasyon idareleri ile ilgili kurum ve kuruluşların yararlanması için Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu düzenleyeceğiz. 10 – 12 Mart tarihlerinde yapılacak olan sempozyumda Su ve Kanalizasyon İdareleri ile ilgili kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini Kocaeli’nde bir araya getireceğiz. Bu sempozyum ile örnek projelerimizi ülkemize de yaymayı hedefliyoruz.”dedi.

SEMPOZYUM’DA NELER OLACAK

Sempozyumun ilk gününde açılış ve protokol konuşmalarının ardından Genel Müdür İlhan Bayram tarafından kurumun çalışmaları ile teknolojik yatırımlarını tanıtan sunum yapılacak. Ardından İSU Genel Müdürlüğü SCADA Merkezi’nde İçmesuyu ve Atıksu SCADA Sistemi, Kullar Atıksu Arıtma Tesisi’nde de Geri Dönüşüm Suyu projesi uygulamalı olarak tanıtılacak. Sempozyumun ikinci günü ise Aylık 500 metreküp üzeri su tüketimi bulunan ve tahakkukun üçte birini oluşturan yaklaşık 1500 abone üzerinde uygulanan Yüksek Tüketim Projesinin yanı sıra Mobil İş Emri, Su Kayıplarının Azaltılması Projelerinin uygulamalı tanıtımları yapılacak. Sempozyuma katılacak Su ve Kanalizasyon İdarelerinin yöneticilerine ayrıca şehrin tarihi ve turistik yerleri de gezdirilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :