- Hoşgeldiniz

İSU suyun önemini anlatıyor

İSU suyun önemini anlatıyor sitemize 12 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 579 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İSU  suyun önemini anlatıyor

Kocaeli’nin sağlıklı ve arıtılmış içmesuyu ihtiyacını karşılayan Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, suyun önemi ile tasarruflu kullanımı için okullarda eğitici faaliyetler yapıyor. İl genelindeki 7 ayrı okulda yapılan etkinlikler kapsamında çeşitli sunumlar ile tiyatro gösterisi düzenlendi.

KÜRESEL ISINMA VE SUYUN ÖNEMİ

Küresel ısınma ile birlikte suyun önemi de ortaya çıkmaya başladı. İl genelindeki su kaynaklarını verimli kullanmak için çeşitli projeler geliştirerek uygulamaya koyan İSU Genel Müdürlüğü, genç neslin de suyun önemini anlaması için çeşitli faaliyetler sürdürüyor. Bu kapsamda İSU İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

 

7 AYRI OKULDA GÖSTERİ DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği kapsamında şimdiye kadar İzmit Merkez Atatürk Ortaokulu, Gebze Koç Ortaokulu ve Kroman Çelik İlköğretim Okulu, Çayırova İmam Hatip Ortaokulu ve Hasan Tahsin Ortaokulu, Darıca Faik Şahenk Ortaokulu ile Deniz Yıldızları Ortaokulu’nda eğitici programlar gerçekleştirildi. İlköğretim Okullarındaki 5. sınıf ile Ortaokullardaki 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine İSU Şube Müdürleri tarafından kurumun yaptığı altyapı ve teknolojik yatırımların yanı sıra suyun önemi ve tasarruflu kullanılması ile ilgili slaytlar eşliğinde bilgi veriliyor.

GÖSTERİLER EĞİTİM DÖNEMİ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Yapılan bilgilendirmenin ardından Kocaeli Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından tiyatro oyunu ile İSU Genel Müdürlüğü ile suyun önemini anlatan gösteri düzenleniyor. Öğrencilerin katılımının sağlandığı 3 bölümlük oyun, öğrencileri hem güldürüyor hem de suyun önemi ile tasarruflu kullanımı için düşünmelerine sevk ediyor. İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, İl genelindeki okullarda eğitim dönemi boyunca eğitici faaliyetlerini sürdürüleceğini belirttiler. Programlar sonunda öğrencilere kurumun bilgilendirici kitapçık ve broşürleri ile çeşitli hediyeler veriliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz