- Hoşgeldiniz

İsu, Su Sıkıntısı Yaşanmaması İçin Kar Altında Arızaya…

İsu, Su Sıkıntısı Yaşanmaması İçin Kar Altında Arızaya… sitemize 13 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 338 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Kartepe, İzmit ve Kandıra ilçelerine bağlı köyler ile cezaevlerinin içmesuyu ihtiyacının karşılandığı Avluburun hattında meydana gelen arızaya kar altında ve gece şartlarında müdahale etti.

YOĞUN MESAİ

Kocaeli’de geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı etkili oldu. İSU Genel Müdürlüğü ekipleri, sert geçen kış şartlarında su sıkıntısı yaşanmaması için gece gündüz çalıştı. Bir yandan yüksek kotlarda yer alan içmesuyu arıtma tesisleri, terfi merkezleri ile su depolarının yollarının açılması ile ulaşılamayan depolara mazot ve jeneratör takviyesi yapan İSU ekipleri, bir yandan da oluşan arızalara kar yağışı demeden müdahale etti.

GECE ÇELİK BORUYA MÜDAHALE EDİLDİ

Kartepe, İzmit ile Kandıra’ya bağlı 168 köy ile Kandıra Cezaevlerinin içmesuyu ihtiyacını karşılayan Avluburun hattının Eşme mevkiinde arıza meydana geldi. Kartepe Maşukiye Samanlıdağları eteklerinde bulunan kaynaktan içmesuyu sağlanan Avluburun hattında oluşan arızayı onarmak için İSU ekipleri kar altında gece çalışması yaptı. Kar ile toprak altında bulunan 450 mm çapındaki çelik boruya müdahale edilerek onarıldı. Gece yarısına kadar devam eden çalışma tamamlanarak Avluburun grubundaki yerleşim alanlarının içmesuyu sıkıntısı yaşanmaması sağlandı.

KAYNAKTA BUZLANMA ÖNLENDİ

Öte yandan kar ve soğuk nedeniyle Maşukiye Samanlıdağları eteklerinde bulunan Avluburun kaynağı buz tuttu. Avluburun hattındaki suyun debisinin azalması üzerine karla kaplı yollar iş makineleri ile açıldı. Ardından, kaynak ile mansabta oluşan buzlar kırılarak suyun akışı hızlandırıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :