- Hoşgeldiniz

İSU kar için teyakkuzdaydı

İSU kar için teyakkuzdaydı sitemize 12 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 261 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü ekipleri, bir yandan karla yolları kapanan içmesuyu arıtma tesisleri, terfi merkezleri ile su depolarının yollarını açarken bir yandan da Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyelerine iş makinesi ve personel takviyesinde bulundu.

KARLA KAPLI YOLLAR AÇILDI

Kocaeli de yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışı yüksek kotlarda yer alan Kartepe Suadiye, Gölcük Siretiye ve Şevketiye içmesuyu arıtma tesisleri, Kartepe Avluburun ve İzmit Çubuklubala ile Orhaniye terfi merkezleri, Maşukiye’de bulunan Avluburun menbası ile çeşitli su depolarının yollarını da tamamen kapattı. İSU Genel Müdürlüğü ekipleri, fırtına nedeniyle yer yer metreleri bulan kar ile kaplanan yolları açarak tesislere ulaşmak için yoğun bir mesai harcadı. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram da, karla kaplı yolların açılması için yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek personele moral verdi.

BELEDİYELERE EKİP VE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ

İSU Genel Müdürlüğü, Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından karla kaplı yolların açılması ve tuzlanma çalışmaları için de iş makineleri ile ekip desteğinde bulundu. Ekiplerin yoğun çalışmaları ile yolların açılması sağlandı.

DERELERİN SEVİYELERİ KONTROL ALTINDA

Öte yandan kar ile birlikte çeşitli yerlerde geçen derelerin debi ve seviyeleri de arttı. İSU ekipleri, muhtemel afetlerin önüne geçmek için derelerin seviyelerini sürekli kontrol ediyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :