- Hoşgeldiniz

İSU, Gebze Saz Deresi’ni temizledi

İSU, Gebze Saz Deresi’ni temizledi sitemize 30 Eylül 2014 tarihinde eklenmiş ve 295 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Gebze ilçesinde bulunan ve birçok derenin sularının birleştiği Saz Deresi’nin temizliğini yaptı. Gebze Atıksu Arıtma Tesisi’nin yanından geçen dere, yapılan çalışma ile temizlenerek düzenli akışı sağlandı.

DERELER DÜZENLİ TEMİZLENİYOR

Geçmiş yıllarda Gebze ilçesi sınırları içerisinden geçen birçok derenin ıslahını gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, bu derelerin temizliğini de belirli periyotlarla temizliyor. Gebze ve Çayırova ilçelerinden gelen derelerin birleştiği ve Gebze Atıksu Arıtma Tesisi yanından Marmara Denizi’ne dökülen Saz Deresi’nin yağışların getirdiği malzemeler ile dolması üzerine temizleme çalışmalarına bir süre önce başlandı.

ARTIK TEHLİKE OLUŞTURMAYACAK

Gebze Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Saz Deresi’nin çıkışından başlanılan çalışmalarda uzun bomlu iş makineleri, yükleyiciler ile bobcat araçlar kullanıldı. Derenin içine giren yükleyici ile temizleyici iş makineleri ile yapılan çalışmalarda onlarca kamyon malzeme çıkartılarak, deponi alanlarına gönderildi. Yapılan çalışmalar ile temizlenen Saz Deresi’nin düzenli akışı sağlanarak çevre ve insan sağlığı için tehlike oluşturmayacak hale getirildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :