- Hoşgeldiniz

İSU, E-Devlet’te Kapıyı Araladı

İSU, E-Devlet’te Kapıyı Araladı sitemize 23 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 373 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ülkemiz için önem arz eden ve bir kalite simgesi olan e-devlet platformu www.turkiye.gov.tr üzerinden hizmet vermeye başladı. Şifre, elektronik imza ve mobil imza gibi kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet platformuna giren aboneler, abonelik ile fatura bilgileri hizmetlerinden yararlanmaya başladı.

İŞLETMECİLİKTE TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Kurum, içmesuyu depoları ile hatların ve atıksu tesis ve altyapının elektronik olarak takip edildiği Scada Merkezi, yazışmaların elektronik olarak yapılarak imzalandığı ve kağıt israfının önüne geçtiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), arızaların tablet bilgisayar üzerinden takip ve işlemlerinin yapıldığı Mobil İş Emri, yüksek tüketimli abonelerin takip edildiği Yüksek Tüketim Scada Merkezi ve faturaların internet sitesi üzerinden ödeme imkanı sağlandığı gibi birçok teknolojik yeniliği işletmecilikte kullanıyor.

KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMLERİ İLE GİRİŞ

İl genelindeki 671 bini geçen aboneye hizmet veren İSU, işletmecilikte vatandaşlara kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Ülkemizde elektronik ortamda sunulan kamu hizmetlerinin tek adresi olan www.turkiye.gov.tr de kapı aralayan İSU, buradan da abonelere hizmet vermeye başladı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ile şifre, elektronik imza ve mobil imza gibi kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet platformuna giren aboneler ilk planda abonelik ile fatura bilgilerini öğrenme imkanı bulacak. Platform üzerinden hizmet sayısını artırmayı planlayan Kurum, çalışmalarını sürdürüyor.

BAYRAM,”HAYIRLI OLSUN”

Vatandaşlara dünya kalitesinde hizmetler sunmak için teknolojiye büyük önem verdiklerini ifade eden İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, e-devlet platformu hizmetinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bayram,”Kurum olarak geniş alanda verdiğimiz hizmetlerde teknolojiden yararlanıyoruz. Atıksu Scada, EBYS, Mobil İş Emri gibi birçok yenilikleri gerçekleştirdik. Kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımının sağlandığı e-devlet kapısından vatandaşlarımıza hizmetler sunmak için çalışmalar yaptık. Başvurumuzun İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilmesiyle e-devlet kapısına girdik. Vatandaşlarımız artık kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet kapısına girerek abonelik durumunu ve borcunu öğrenebilecek. Bu hizmetleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Hizmetin ilimize, kurumumuza ve abonelerimize hayırlı olmasını diliyorum.“dedi.

E-DEVLET VERİLEN HİZMETLER

Bunun yanı sıra kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımı e-Devlet Kapısı tarafından sunulan hizmetler ile sağlanmaktadır.

e-Devlet Kapısının Getirdiği Kolaylıklar Nelerdir?

e-Devlet Kapısı; elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetlerine tek bir adres (www.turkiye.gov.tr) üzerinden erişim imkanı sunmaktadır. Bizzat kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanan kamu hizmetleri ile ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımı e-Devlet Kapısı tarafından sunulan hizmetler ile de sağlanabilmektedir. e-Devlet Kapısında tek bir kimlik doğrulaması sayesinde birçok hizmete ikinci bir kimlik doğrulamasına gerek duyulmadan erişilebilmektedir.

e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak bazı elektronik hizmetler için (vergi, harç vb.) ödeme yapılması gerektiğinde ödeme birimi hizmeti sayesinde bu işlem Kapı üzerinden kolayca yapılabilmektedir. e-Devlet Kapısının amacı, tek bir adres üzerinden ve şifre, elektronik imza, mobil imza gibi kimlik doğrulama sistemleri ile güvenli bir şekilde kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza sunulmasıdır. e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan elektronik hizmetlerde vatandaşlarımızca özel şifre, elektronik imza ve mobil elektronik imza gibi kimlik doğrulama araçları kullanıldığından, kişisel bilgiler e-Devlet Kapısı üzerinden sadece ilgili vatandaşlarımıza sunulmaktadır.

e-Devlet Kapısının en büyük faydası şifre ya da varsa e-imza ve mobil imza gibi kimlik doğrulama araçları kullanılarak elektronik hizmetlere erişim sağlanmasıdır. Bu yönüyle e-Devlet Kapısı sağlamış olduğu altyapıyla birçok başka ülke tarafından da örnek alınmaktadır.

İsu Genel Müdürlüğü devletimiz için önem arz eden ve bir kalite simgesi olan e-devlet platformu üzerinden hizmet vermeye başlamıştır.. Bu sayede ilk olarak abonelerimize abonelik bilgileri ve fatura bilgileri hizmetlerini sunmaktadır. Hizmet sayısını artırmayı planlamaktadır. Kısaca e-devlet kapısını aralamıştır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :