- Hoşgeldiniz

İSU Dudutepe’nin kapasitesini arttırıyor

İSU Dudutepe’nin kapasitesini arttırıyor sitemize 03 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 488 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İSU Dudutepe’nin kapasitesini arttırıyor

İşlettiği 7 adet içmesuyu arıtma tesisi ile Kocaeli geneline dünya kalitesinde arıtılmış ve sağlıklı içmesuyu sağlayan İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra Dudutepe’deki İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin kapasitesini 30.000 m3/gün’e çıkartacak projenin inşaatını sürdürüyor.

ÜÇ YILDIR HİZMET VERİYOR

İSU Genel Müdürlüğü, Hira su kaynağından sağlanan ham su ile Kandıra ilçe merkezinin arıtılmış içmesuyu ihtiyacını karşılamak için 2010 yılında Gencali köyü Dudutepe mevkiinde 15.000 m3/gün kapasiteli içmesuyu arıtma tesisi inşa ederek işletmeye aldı. Üç yıldır ilçe merkezi ile köylerin arıtılmış içmesuyu ihtiyacını karşılayan Kurum, yaz aylarında Hira su kaynağının yetersiz kalması üzerine Kandıra ilçe merkezi ve Karadeniz sahilindeki turistik yerleşimler ile Kandıra, Derince ve İzmit ilçelerinin toplam 259 köy ve mahallesinin 100 yıllık içmesuyu ihtiyacını karşılayacak Namazgah Barajı inşa ediyor.

İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Kurum, inşaat çalışmaları devam eden barajdan sağlanan ham suyu arıtmak için de Dudutepe’deki içmesuyu arıtma tesisinin kapasitesini artırıyor. Dudutepe içmesuyu arıtma tesisi yanına inşa edilen 15.000 m3/gün kapasiteli tesis ile 1000 m3 su deposunun inşaatı devam ediyor. Betonarme inşaatı tamamlanan ve mekanik, elektrik işleri ile çevre düzenleme çalışmaları devam eden tesisin inşaatı kısa bir zaman içinde tamamlanacak.

3 MİLYON 500 BİN TL’YE MAL OLACAK

Böylelikle Namazgah barajı ile entegre olarak yapılan tesisin kapasitesi 30.000 m3/gün’e çıkarılacak. Uzun yıllar bölgenin bol ve düzenli arıtılmış içmesuyu ihtiyacını karşılayacak içmesuyu arıtma tesisi ile içmesuyu deposunun inşaatı 3 milyon 500 bin TL’ye mal olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz