- Hoşgeldiniz

İstiklal Caddesi Suriye gibi!

İstiklal Caddesi Suriye gibi! sitemize 31 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 709 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İstiklal Caddesi Suriye gibi!

Polisten Taksim Gezi Parkı’nda şiddet 

Taksim’deki Gezi Parkı’nda ağaçların sökülüp araziye AVM yapılacak olmasını protesto eden gruba sabah 5’te başlayan müdahale devam ediyor.

Taksim Gezi Parkı’nda 4 gündür süren nöbette polis sabah saatlerinden itibaren eylemcilere gaz bombası ve su sıkarak müdahale etmeyi sürdürüyor. İstiklal Caddesi savaş alanı gibi…  Tüm dükkanlar da kepenk kapatmış durumda…

“YETER! BİKTIM SİZİN GAZINIZDAN”

Gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalesini sürdüren polise, göstericiler taşla karşılık verdi. Gezi Parkı’ndaki müdahalenin ardından Taksim Meydanı’nda eylem yapan gruba polis, TOMA’dan sıktığı tazyikli su ile müdahale etti. Polisin sert müdahalesinden çevredeki vatandaşlar da etkilendi.

Bu sırada polislerin karşısına geçen bir vatandaş, “Ağzımız yüzümüz duman oldu. Her gün böyle bu, her gün böyle. Yeter artık amirinize söyleyin. Yeter! Yeter! Yeter! Bu ülke bu kadar sahipsiz değil. Yeter! Çoluğuma çocuğuma ekmek götürmek istiyorum. Sizin gazınızdan bıktım” diye bağırdı. Vatandaşın isyanı karşısında sessiz kalan çevik kuvvet polislerinden biri elini omuzlarına koyarak “tamam” diyebildi.

Polislere tepki gösteren vatandaş muhabirin “Esnaf mısınız?” sorusu üzerine “Esnafım, işçiyim, memurum. Evime ekmek götürmek istiyorum” diye yanıt verdi.

taksim-gezi-parki-

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz