- Hoşgeldiniz

İngilizce Yaz Kampı Sona Erdi

İngilizce Yaz Kampı Sona Erdi sitemize 09 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 631 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İngilizce Yaz Kampı Sona Erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri’nin Amerikan Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) ile ortaklaşa düzenlediği İngilizce Yaz Kampı, gerçekleştirilen kapanış programıyla son buldu. Öğrenciler İngilizce olarak canlandırdıkları skeçler ve söyledikleri şarkılarla izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.

 

YAZ KAMPI ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen, bilgievi koordinatörleri ve idarecileri, 12 bilgievinden öğrenciler ve veliler katılım sağladı. Programın açılış konuşmasını yapan Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet KESEN, bu yıl ilki gerçekleştirilen İngilizce yaz kampının çok verimli geçtiğini belirterek, “Çocuklarımızı belki Amerika’ya gönderemedik ama Amerika’yı buraya getirme fırsatını çocuklarımıza sunmuş olduk. Bilgievleri olarak çocuklarımızın dil eğitimine büyük önem vermekteyiz. Yıl boyunca İlkokul birinci sınıf düzeyinden başlayarak düzenlediğimiz eğlenceli İngilizce kulüpleriyle çocuklarımızın İngilizce ile hem erken yaşta tanışmalarını hem de yabancı dile olan önyargılarını kırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

RAMAZAN TEMALI İNGİLİZCE

Bilgievleri öğrencilerinin eğitmenleriyle birlikte İngilizce yaz kampı boyunca gerçekleştirdikleri etkinlikler ve yaşadıkları eğlenceli anlardan oluşan slaytla başlayan programda hem eğlenceli hem de duygu dolu anlar yaşandı. Ramazan temalı İngilizce skeçler, İngilizce okunan hadisler, İngilizce şarkılarlarla dolu dolu geçen programda seyirciler için öğrencilerin konuşmalarının Türkçe tercümeleri ekrana yansıtıldı.

 

AİLELER ÇOK MEMNUN

Öğrencilerin İngilizce olarak ezberledikleri metinleri ve şarkı sözlerini adeta ana dilleri gibi telaffuz etmeleri seyircileri hayran bıraktı. İngilizce kampı için FEBA aracılığıyla Amerika’dan gelen eğitmenler, öğrencilerin çok istekli ve yetenekli olduklarını, bundan dolayı kısa sürede hızlı bir gelişim gösterdiklerini belirttiler. Çocukları kampa katılan veliler de üç haftalık kampın çok faydalı olduğunu, çocuklarının sadece İngilizce konuşulan bir ortamda İngilizce pratik yapma imkanı yakaladıkları için çok mutlu olduklarını belirttiler.

 

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz