- Hoşgeldiniz

İLTİCA EDEN SURİYE’LİLER KARADENİZ’E YERLEŞTİRİLECEK

İLTİCA EDEN SURİYE’LİLER KARADENİZ’E YERLEŞTİRİLECEK sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 653 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İLTİCA EDEN SURİYE’LİLER KARADENİZ’E YERLEŞTİRİLECEK
Suriye’den gelen ve iltica talebinde bulunan kişilerin  Karadeniz illerine de yerleştirilebileceği, ancak Rize’nin ‘’Hariç tutulduğu’’ bildirildi. CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan, konuyu TBMM gündemie getirerek, ‘’Neden Rize hariç ? ’’ diye sordu.
Bayrakturtan TBMM’de yaptığı açıklamada, ‘’ Sayın Başbakan bunları Suriye’den davet ediyor, en çok davet etmesi gereken il de Rize olmalı’’ dedi ve şunları söyledi:
‘’İçişleri Bakanlığı, Suriye’den gelip ülkemize iltica talebinde bulunan yabancılara, haymatlos, vatansız olanlara ilişkin bir genelge yayınladı. Karadeniz’de de Zonguldak’tan Artvin’e kadar olan bölgede bütün illeri kapsayan bu genelgede iltica talebinde bulunan kişilerin yerleştirilebileceği beirtiliyor. Bir tek il hariç. O da Rize.. Çok garip… Samsun, Sinop, Zonguldak, Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin var, bir tek Rize yok. Sayın Başbakan bunları Suriye’den davet ediyor, en çok davet etmesi gereken ilin Rize olduğunu düşünmeme rağmen hangi kriterler uygulanarak bu ölçümleme yapılmış  merak ediyorum’’

suriyeli-siginmacilar-turk-vatandasligina-gecirilip-akpye-oy-kullandirilacak

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz