- Hoşgeldiniz

İlköğretim okulları atletizm, masa tenisi ve satranç branşlarında Müsabakalar yapılıyor

İlköğretim okulları atletizm, masa tenisi ve satranç branşlarında Müsabakalar yapılıyor sitemize 12 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 557 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlköğretim okulları atletizm, masa tenisi ve satranç branşlarında Müsabakalar yapılıyor

İlköğretim okulları arasında, atletizm, masa tenisi ve satranç branşlarında başlatılan Lig Şöleni devam ediyor. Lig fırtınası önceki gün gerçekleştirilen Atletizm branşının final mücadelelerine sahne oldu. Geçen ay yapılan ilk etap mücadelelerinde başarılı olan takımlar yapılan final müsabakalarında adeta fırtına gibi esti. Her branşta dört ayrı yaş grubundan 41 öğrenci birincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı.

 

22 OKULDAN 140 ÖĞRENCİ KATILDI

Kocaeli Atletizm Pisti’nde yapılan Atletizm branşı finaline 22 okuldan 140 öğrenci katıldı. Müsabakalarda 100, 200, 400, 800 ile 4 çarpı 100 metre bayrak yarışlarının yanı sıra gülle ve uzun atlama dallarında mücadele verildi.

PİSTTE FIRTINA GİBİ ESTİLER

Büyük çekişmelere sahne olan Atletizm branşı final müsabakalarında öğrenciler okulları için pistte adeta fırtına gibi esti. Okulları adına yarışan öğrencileri ise arkadaşları yaptıkları tezahüratlarla sürekli destekledi. Müsabakalarda 1999-2000-2001 ve 2002 doğumlu öğrenciler yarıştı.

 

9 MAYIS’TA ŞAMPİYONLAR GECESİ VAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atletizm Ligi finallerinde tüm branşlarda ilk üçe girerek madalya alan öğrenciler kupalarını ve sürpriz hediyelerini 9 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek Büyükşehir Ligleri Şampiyonlar Gecesi’nde alacak.

 

MASA TENİSİ VE SATRANÇ LİGİ FİNALLERİ

Lig Şöleni’nin diğer bir branşı olan Masa Tenisi Lig Finali 30 Nisan Salı günü Derince Spor Salonu’nda yapılacak. Lige 1999-2000-2001 doğumlu öğrenciler katılacak. Satranç liginin final mücadeleleri ise 25-26 Nisan tarihlerinde Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz