- Hoşgeldiniz

İlk 23 Nisan Kafilesi Faslı çocuklarKocaeli’de

İlk 23 Nisan Kafilesi Faslı çocuklarKocaeli’de sitemize 16 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 477 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlk 23 Nisan Kafilesi Faslı çocuklarKocaeli’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuğun katılacağı ve bu yıl 5’incisinin gerçekleştirileceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak Fas grubu geldi. 23 kişilik grup İstanbul Hava Limanı’na gece saat 03.00 sularında iniş yaptı. Havalimanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından karşılanan Faslı çocukların oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

DOSTLUKLAR KURULACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali 20-23 Nisan günlerinde gerçekleştirilecek. Festival süresince Kocaeli’ye gelen 41 ülkeden çocuklar Türk ailelerinin evlerinde misafir olacak. Çocuklar birkaç gün süren bu misafirlik süresince belki de ömür boyu süren bir dostluğun oluşması gerçekleşecek. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Türkiye’nin “ilk ve tek” Çocuk Fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Çocuk Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda ise gösterilerini sergileyecek konuk ülke çocukları doyasıya eğlenme fırsatı bulacak.

ÜLKELER GELMEYE DEVAM EDECEK

Öte yandan bugün (16 Nisan Salı) Ürdün, Meksika, Kazakistan, 17 Nisan Çarşamba günü Tataristan, Kırgızistan, Azerbaycan, Litvanya, Kosova, Malezya, Lüblan, Swaziland, Arnavutluk, Libya, Ukranya ve Sırbistan Kocaeli’ye ulaşacak. Daha sonraki günlerde de diğer ülke grupları kente gelmeye devam edecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz